Семінар на тему: „Професійне управління житловими будинками ОСББ”

18 - 19 жовтня 2010 року у Львові відбудеться семінар на тему „Професійне управління житловими будинками ОСББ”. Семінар відбудеться за фінансової підтримки Міжнародного фонду „Відродження” у рамках програми „Local government and public reform initiative”.

Семінар присвячений важливій проблемі функціонування ОСББ в Україні, а саме: професійному управлінню будинками ОСББ. Незважаючи на кількарічний досвід функціонування ОСББ, досі не розроблено ефективних механізмів професійного управління будинками ОСББ, відсутні кваліфіковані кадри – управителі, а основний тягар з управління покладено на голів ОСББ. Саме тому семінар має на меті дати необхідні знання та покращити практичні навички з управління головам ОСББ, а також створити передумови започаткування курсу професійних управителів. Однією з основних тем даного семінару є зокрема ознайомлення з досвідом проведення реформ у сфері приватизації і передачі прибудинкових територій у власність або в оренду об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. Іншими темами семінару будуть проблеми управління будинками ОСББ, утримання та фінансово-бухгалтерського обслуговування житлових будинків, можливості створення управляючих компаній.

Захід відбудеться при співпраці з Львівською міською радою, яку представлятиме начальник відділу супроводу ОСББ і керівник Ресурсного центру для розвитку ОСББ Когут Галина.

В семінарі візьмуть участь представники органів місцевого самоврядування Львова та керівники ОСББ Львова, районів і міст обласного підпорядкування відповідальні за розвиток ОСББ. 18 жовтня у Ресурсному центрі планується навчання початкуючих голів і бухгалтерів ОСББ і голів ініціативних груп і практичні заняття в асоціаціях ОСББ.

На семінарі доповідатимуть досвідчені експерти у сфері житлового права, комунального господарства міст та методах і способах його реформування: В.Бригілевич – голова правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», м. Львів, Б. Кіндрацький – експерт ЛГО «ЦДМС» з питань земельних ресурсів, приватизації і передачі прибудинкових територій ОСББ, В. Шишко – викладач Львівського національного університету внутрішніх справ, експерт ЛГО «ЦДМС» з питань автоматизації бухгалтерських розрахунків і автоматизованих систем нарахування платежів, В. Бернадський – викладач техніко-економічного коледжу національного університету „Львівська політехніка”, експерт ЛГО «ЦДМС» з питань технічного обслуговування будинків, Бокало Л. – голова правління ОСББ „МЖК – 1”.

Когут Галина – керівник Ресурсного центру для розвитку ОСББ Львівської МР розповість про діяльність органів місцевого самоврядування по підтримці розвитку ОСББ. Темою її доповіді буде законодавче поле для створення ОСББ, а зокрема, яким чином ініціативи з заснування ОСББ вирішуються у Львові, розроблена міською радою процедура з десяти кроків по створенню ОСББ.

В рамках семінару відбудеться презентація посібника «Практичні аспекти управління житловою нерухомістю» та концепції навчальної програми для керівника ОСББ, яку проведе голова ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування»» Бригілевич Володимир. В. Бригілевич також проведе навчання з тематики вибору способів управління будинком ОСББ, шляхів порозуміння між головами правління ОСББ та управителем, створення управляючої фірми та особливості її організаційної структури.

Валерій Шишко, експерт з фінансових питань ЛГО „ЦДМС” проведе навчання з економічних аспектів фінансового управління житловим фондом, представить автоматизовану систему бухгалтерського обліку і розрахунків тарифів ОСББ, особливості бухгалтерського обліку в ОСББ, господарське та бюджетне планування та управління доходами організації, порядок формування тарифів і практичні аспекти ведення бухгалтерії і розрахунків тарифів.

Проведення такого заходу спрямоване на підтримку усіх активних ОСББ в Україні, надання консультацій щодо вирішення правових, економічних проблем ОСББ, постійну інформаційну підтримку у вигляді інформаційних матеріалів, брошур, посібників. На даному семінарі експерти будуть навчати як управляти та утримувати багатоквартирний будинок силами ОСББ, належно оформити прибудинкові території будинків ОСББ, а також нададуть матеріали (брошури і посібник) з метою підвищення правової обізнаності керівників ОСББ щодо практичних аспектів діяльності ОСББ.

Метою проекту «Діяльність регіонального інформаційно-навчального центру з управління житловою нерухомістю» є розбудова та покращення діяльності «Регіонального інформаційно-навчального центру з управління житловою нерухомістю» у м. Львові. Основним завданням центру є навчально-інформаційна робота в західному регіоні України для керівників ОСББ, керівників комунальних підприємств та управляючих фірм на основі проведення 3-4 денних навчальних семінарів у партнерських містах Західної України, а також надання консультацій фахівцями Центру (телефон, Інтернет, практичні заняття).

Місце проведення семінару: м. Львів, пл. Ринок 1, Львівська міська рада, конференц-зала Ресурсного центру для ОСББ (к. 107)

Початок семінару: о 9.30, завершення роботи: о 17.00

Вхід вільний, для працівників ЗМІ передбачені окремі місця, акредитація не потрібна.

Необхідні роздаткові матеріали можна буде отримати у Володимира Бригілевича, тел. 032 235 68 48

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: