Селяни Львівщини навчилися захищати майнові права

У квітні для сільських мешканців чотирьох районів Львівської області  (Золочівського, Жовківського, Яворівського та Перемишлянського) проведено навчальні семінари-тренінги стосовно захисту майнових прав

У квітні для сільських мешканців чотирьох районів Львівської області  (Золочівського, Жовківського, Яворівського та Перемишлянського) проведено навчальні семінари-тренінги стосовно захисту майнових прав. Заходи відбулися в межах проекту “Інформаційно-консультаційний правовий центр як засіб посилення правових можливостей малозахищених верств населення”, який виконує Центр громадської адвокатури за підтримки благодійного фонду Блаженного Климентія Шептицького, ГО “Регіональна агенція розвитку Домажирської сільської ради” та програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Загалом участь у тренінгах узяли понад 250 людей із 14 сіл.

Учасники заходів обговорювали реалізацію прав громадян на землю, зокрема приватизацію земельних наділів різного цільового призначення, передання в оренду земельних ділянок, в тому числі власниками майнових паїв. Предметом розгляду були й питання спадкового права: громадян цікавили складення заповіту, порядок прийняття спадщини тощо. На тренінгах також обговорювали проблеми, пов’язані з поверненням кредитів, укладенням договорів довічного утримання, дарування і т.д.

На тренінгах громадяни мали можливість отримати газети з правопросвітницькою інформацією, брошури та буклети, у яких містилися правові консультації щодо земельних, спадкових, трудових, цивільних і інших правовідносин. Загалом під час заходів було розповсюджено близько 1200 примірників правопросвітницьких матеріалів.

Учасники семінарів звернули увагу на те, що громадяни з сільської місцевості фактично не мають можливості отримати безкоштовної правової допомоги стосовно конфліктних ситуацій із органами державної влади та місцевого самоврядування. Було відзначено, що правова обізнаність селян є вкрай низькою, рівень їхніх доходів не дозволяє звертатися до приватних адвокатів за юридичною консультацією.

Контакти: Центр громадської адвокатури, (032) 244 46 59, cga@lawngo.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: