Селяни домоглися коштів від недобросовісного орендатора землі

У селі Заброди (Ратнівський район Волинської області) аграрне підприємство виплатило селянам заборговані за два роки кошти за оренду землі

У селі Заброди (Ратнівський район Волинської області) аграрне підприємство виплатило селянам заборговані за два роки кошти за оренду землі. Інформація про зловживання стала відомою завдяки діяльності Центру правової інформації та консультацій, який створила Асоціація захисту прав молоді Волині за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Аграрне підприємство взяло в оренду в 400 селян земельні паї та відмовлялося сплачувати орендну плату чи повертати мешканцям їхню землю. Численні звернення селян до юристів Центру стосувалися повернення землі. Юристи почали готувати позовні заяви від ошуканих селян для розірвання договорів оренди земельних ділянок у судовому порядку.

Після публікації інформації у ЗМІ ситуація змінилася: за два дні орендодавцям виплатили кошти за користування землею. Розпочато процес припинення дії договорів за взаємною згодою сторін.

Подібні Центри правової інформації та консультацій, які надають безкоштовну правову допомогу, працюють у селах Маковичі й Дольськ Турійського району, Стара Лішня Іваничівського району, Рачин Горохівського району.

Асоціація захисту прав молоді Волині
(0332) 28 46 83
aspmv@yahoo.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: