Щодо співпраці Міжнародного фонду “Відродження” з органами влади

Інформація окремих ЗМІ про те, що фонд буцімто припиняє працювати з Україною, є недостовірною

Інформація, яку останніми днями поширюють окремі ЗМІ, про те, що Міжнародний фонд «Відродження» буцімто «припиняє працювати з Україною», є цілком недостовірною. Фонд є національною благодійною фундацією, яка й далі здійснює свою місію, спрямовану на підтримку громадських ініціатив, задля становлення в Україні демократичного, відкритого суспільства.

Водночас, як ми й оголосили в заяві від 30 листопада, після брутального розгону Євромайдану ми вважаємо співпрацю з Кабінетом Міністрів, Президентом і його Адміністрацією глибоко аморальною, а тому – неприйнятною. Представники Міжнародного фонду «Відродження» припиняють таку співпрацю.

На практиці це означає, що представники фонду виходять зі складу Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України, Конституційної асамблеї та громадських рад при центральних органах виконавчої влади.

Разом із тим фонд зберігає за собою право відновити таку співпрацю тоді, коли буде покарано винних у злочині проти учасників Євромайдану, а влада на ділі відмовиться від насильства щодо всіх, хто реалізує своє невід’ємне конституційне право на свободу мирних зібрань.

Фонд готовий надати сприяння громадським організаціям і ЗМІ, щоб допомогти виявити порушення прав громадян на проведення мирних зібрань із боку представників правоохоронних органів. Так само ми готові підтримувати участь громадських організацій у викритті протиправної поведінки, пов’язаної з провокаціями під час мирних зібрань.

Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»
Євген Бистрицький

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: