Щоб вчилися ромські діти, навчаємо батьків

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової, присвячений проекту "Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах"

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової, присвячений проекту “Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах”. Проект здійснює Всеукраїнський фонд “Крок за кроком” за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

Щоб вчилися ромські діти, навчаємо батьків
Ольга Жукова

На сьогодні є дуже складна ситуація з освітою ромських дітей. І це пов`язано з багатьма чинниками, такими як упереджене ставлення до дітей у школах, досить складна процедура оформлення дітей у садок, хронічна бідність ромських сімей. Але багато що залежить і від батьків шестирічних дітей, які могли б забезпечувати необхідну підтримку своїм дітям для подальшого навчання.

Розвивати спроможність ромських батьків готувати дітей до школи, мотивувати їх до навчання будуть фахівці Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» в межах проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах».

В Ужгороді 26 березня 2014 року відбулась презентація проекту, що реалізується за підтримки ініціативи «Копачі Рома», програми «Раннє дитинство» Фонду Відкритого Суспільства та програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження».

У презентації взяли участь активісти громадських організацій, які представляють інтереси ромських громад, представники державних адміністрацій та управлінь освіти, викладачі вищих педагогічних навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл та дитячих садочків.

Директорфонду «Крок за кроком» Наталія Софій презентувала основні компоненти проекту. Так, для підтримки батьків будуть створені шість Центрів для батьків у ромських громадах. Але спочатку персонал центрів пройде навчання, для них буде розроблено посібник для інструкторів по роботі з батьками. Після цього в Центрах відбуватимуться тренінги за програмами «Впевнене батьківство» для батьків дітей віком від народження до шести років та «Готуємось до школи» для батьків дітей віком чотирьох-шести років.

Також у межах проекту працюватимуть з вищими навчальними закладами. Зокрема, фахівці фонду «Крок за кроком» розроблять навчальний курс для педагогів «Освіта для соціальної справедливості». За програмою курсу буде проведено тренінг для педагогів вищих навчальних закладів Закарпатської, Одеської, Черкаської та Волинської областей.

Велике значення надається поширенню позитивного досвіду проекту на інші регіони. З цією метою експерти проведуть для активістів громадських організацій та педагогів семінар по створенню власних сайтів та їх наповнення. Виготовлять рекламний фільм та видадуть інформаційні матеріали, у яких розказуватимуть про результати тренінгів з ромськими батьками, їх успішні історії, відгуки педагогів, які працюватимуть за програмою «Освіта для соціальної справедливості».

Уже зараз маємо результат проекту в активізації роботи з ромськими громадами та сім`ями. Але найбільшого ефекту буде досягнено, коли з кожним роком збільшуватиметься кількість ромських дітей, які здобувають освіту у школах та продовжують навчання у вищих навчальних закладах.

Контакти:
Всеукраїнський фонд “Крок за кроком”
(044) 235 11 36
admin@ussf.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: