Щоб допомогти сестрі, жінка поборола бюрократію

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як жінці допомогли отримати опіку над сестрою

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як жінці допомогли отримати опіку над сестрою. Допомогу жінці надав Центр правової інформації та консультацій у місті Скадовськ (Херсонська область), роботу якого координує ГО “Скадовщина – мій рідний край” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Щоб допомогти сестрі, жінка поборола бюрократію
Ольга Жукова

Стикнувшись з бюрократією жителька Скадовська практично втратила надію отримати опіку над своєю хворою сестрою. Але завдяки допомозі юристів Скадовського Центру правової інформації та консультацій змогла перемогти бездушну систему.

Мешканка Скадовська Юлія Садікова має сестру Катерину, яка вже багато років хворіє. У неї психічна хвороба і тяжка розумова відсталість. Через такий стан здоров`я жінку визнали інвалідом І групи (безстроково).

На сьогоднішній день хвора сестра перебуває на постійному лікуванні в інтернаті для психічно хворих у селі Виноградівка Миколаївської області, та потребує за своїм станом постійного стороннього догляду.

Батьки сестер вже старенькі, не можуть відвідувати свою доньку в інтернаті, управляти її майном та коштами, що залишаються на рахунках Катерини після необхідних відрахувань. Вони самі потребують допомоги.

Тому в родині вирішили, щоб опікуном Катерини стала сестра Юлія. Зробити це можна тільки через суд, оскільки спочатку необхідно визнати сестру недієздатною, бо вона не усвідомлює значення своїх дій та не може керувати ними. А вже потім встановити над нею опіку та призначити опікуном Юлію.

Щоб вирішити цю справу, Юлія Садікова звернулась по допомогу в Скадовський Центр правової інформації та консультацій. Юристи допомогли жінці скласти позовну заяву і подати її в суд. Завдяки тісній співпраці Центру та ради опіки та піклування судове провадження було відкрито досить швидко. Але суддя Скадовського районного суду виніс ухвалу про призначення судово-психіатричної експертизи. Цей документ відправили до закладу, в якому перебуває сестра заявниці, і звична, на перший погляд, справа затяглась на довгі місяці.

Спочатку Юлія отримала відповідь, що в компетенцію даного закладу не входить проводити такі експертизи, а тому матеріали потрібно направляти до Миколаївської обласної психіатричної лікарні. Через суд перенаправили їх до обласної лікарні, але і тут тільки після другої спроби вдалося отримати висновки судово-психіатричної експертизи.

Після першої невдалої спроби заявниця втратила інтерес до справи і вже хотіла все покинути. Але юристи Центру змогли переконати Юлію не зупинятися на півдорозі. І шостого травня 2014 року, дякуючи твердій позиції судді Скадовського районного суду Олександра Кустова та наполегливості працівників Центру справа вирішена позитивно.

Контакти:
ГО “Скадовщина – мій рідний край”
(05537) 5 34 13
8282@i.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: