Що зробить місцевий референдум дієвим?

У Чернігові відбувся круглий стіл “Що зробить місцевий референдум дієвим?”

31 серпня в Чернігові відбувся круглий стіл “Що зробить місцевий референдум дієвим?” Захід провів Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень у межах проекту “Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонду Східна Європа.

Головна теза, яку підтримали під час дискусії практично всі учасники заходу, – наразі місцеві громади лише наближаються до повного розуміння суті та змісту інструменту референдуму. Одначе сьогодні, за словами фахівців, є можливість використати переваги, які надасть майбутній закон “Про місцевий референдум”.

Лунали думки і щодо продовження інформаційної кампанії та створення умов, які унеможливили б маніпулятивне застосування місцевого референдуму будь-якою зі сторін. “Закон про місцеві референдуми повинен стати “запобіжником” для влади при прийнятті рішень, а, отже, потрібно передбачити обов’язкову імплементацію результатів”, – наголосив Павло Пущенко, керівник обласного центру “Ініціатива”. На необхідності запровадити систему контролю за дотриманням норм майбутнього закону з передбаченням чіткого механізму врахування результатів волевиявлення наголосив і Роман Семешко, помічник-консультант народного депутата.

Учасники підтримали заклик організаторів долучитися до кампанії лобіювання напрацьованих у межах проекту рекомендацій через підписання звернення до профільного комітету парламенту.

Контакти:
Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень
(0462) 66 11 27
info@pfirs.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: