Що приховують чиновники, коли вимагають підвищення тарифів?

21 січня об 11:00 у Києві (ІА “Інтерфакс-Україна”, вул. Рейтарська, 8/5-А) відбудеться прес-конференція “Що приховують чиновники, коли вимагають підвищення тарифів?”

21 січня об 11:00 у Києві (ІА “Інтерфакс-Україна”, вул. Рейтарська, 8/5-А) відбудеться прес-конференція “Що приховують чиновники, коли вимагають підвищення тарифів?” Захід проводить Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Громадянська мережа “Опора” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники прес-конференції:
– Микола Козирєв, голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян (Луганськ);
– Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних програм Громадської мережі “Опора”;
– Максим Щербатюк, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини.

На прес-конференції буде заявлено про необхідність цивільно-правових відносин між виробником тепла та споживачем, а також про запровадження прозорих розрахунків тарифів на опалення.

Акредитація обов’язкова.

За словами експертів, влада вчергове заговорила про підвищення тарифів на опалення, а “виправданням” є те, що “енергоносії дорожчають” і “це вимога МВФ”. У Кабміні вже лежать два варіанти пакетів документів на підвищення тарифів. Але фахівці наголошують, що вимагати гроші за будь-яку послугу, а тим паче підвищувати плату за неї можна лише на законних підставах.

Експерти констатують, що на сьогодні невирішеними є питання: Хто несе відповідальність за якість послуги? Чому не запроваджено на державному рівні обов’язкового перерахунку платежів за різницею температур “на вулиці” – нормативної та фактичної? Чому застосовують застарілі витратні нормативи при розрахунках тарифів? Де енергетичний паспорт кожного будинку з розрахунком необхідного тепла для його опалення, який регламентовано нормативними актами?

Контакти:
Артем Соколенко
050 440 46 08
sokolenko.artem@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: