Що діється на кордонах Європейського Союзу?

24 червня 2008 р., у приміщенні міднародного фонду "Відродження" відбулася конференція "Що діється на кордонах Європейського Союзу?", під час якої було проведено презентацію результатів дослідження функціонування пунктів пропуску на зовнішньому кордоні Європейського Союзу, з детальною характеристикою якості обслуговування подорожуючих.

24 червня 2008 р., у приміщенні міднародного фонду “Відродження” відбулася конференція “Що діється на кордонах Європейського Союзу?”, під час якої було проведено презентацію результатів дослідження функціонування пунктів пропуску на зовнішньому кордоні Європейського Союзу, з детальною характеристикою якості обслуговування подорожуючих.

У другій половині 2007 року Фундація ім. Стефана Баторія у співпраці з сімома інституціями з семи держав-членів Європейського Союзу: Болгарії (Європейський Інститут), Естонії (ЄвроКоледж Університету в Тарту), Фінляндії (Фінський інститут міжнародних справ), Угорщини (Фонд досліджень сучасності), Польщі (Центр міграційних досліджень Варшавського університету), Румунії (Фонд “Desire”) та Словаччини (Дослідницький центр Асоціації зовнішньої політики Словаччини) здійснили моніторинг пунктів пропуску на кордонах Європейського Союзу. Загалом було досліджено 19 прикордонних пунктів на кордонах з сусідами Європейського Союзу – Білоруссю, Македонією, Молдовою, Росією, Сербією, Туреччиною та Україною. Основним предметом дослідження були умови руху осіб виключно у тих відтинках кордону, які перебувають під контролем держав Європейського Союзу. Моніторинг допоміг оцінити якість прикордонної інфраструктури, час очікування у пунктах перетину та рівень черг, доступ до інформації стосовно перетину кордону, поведінку представників прикордонної та митної служб у вимірі поваги до прав людини, професійні стандарти персоналу та проблему корупції у пунктах перетину кордону.

Було вивчено 6 пунктів перетину на кордоні Європейського Союзу з Україною – Медика-Шегині і Зосін-Устилуг (на кордоні з Польщею), Вишнє Нємецке-Ужгород і Велике Слеменце-Малі Слеменці (на кордоні зі Словаччиною), Тісабеч-Вилок (на кордоні  з Угорщиною) і Сігету Мармаціей-Солотвино (на кордоні з Румунією).

Головна мета цього дослідження – звернути увагу на проблеми якості обслуговування подорожуючих на зовнішніх кордонах Європейського Союзу, особливо враховуючи, що дискусії навколо кордонів концентруються передусім на безпекових питаннях. Дослідивши всі вищевказані аспекти, Фундація ім. Стефана Баторія підготувала аналітичний звіт “Моніторинг пунктів перетину кордону Європейського Союзу”. Враховуючи наявність спільних кордонів між Україною та Європейським Союзом, прагнення України стати частиною європейської спільноти та існуючу тенденцію до організації спільного прикордонного контролю, результати цього дослідження мають бути дуже цікавими і корисними як для державних органів, діяльність яких пов’язана з функціонуванням пунктів перетину державного кордону, так і для представників громадськості, особливо неурядових організацій та журналістів України.

З англійською версією доповіді можна ознайомитися за адресою: http://www.batory.org.pl/doc/gateways_to_europe.pdf

Контактна особа: Наталія Пархоменко,

Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України

Тел.: 238-68-43, 230-83-76, Е-пошта: parkhomenko@cpcfpu.org.ua

 

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: