СБУ не вважає незаконним засекречення генплану Сімферополя

Центральне управління Служби безпеки України не знайшло порушень у діях Головного управління СБУ в Криму, яке змусило Сімферопольську міську раду приховати генплан міста від громадян

Центральне управління Служби безпеки України (СБУ) не знайшло порушень у діях Головного управління СБУ в Криму, яке змусило Сімферопольську міську раду приховати генплан міста від громадян. Про це йдеться у відповіді відомства на скаргу Східноукраїнського центру громадських ініціатив. Організація здійснює моніторинг доступності генпланів за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Донедавна Сімферополь належав до переліку тих міст України, де гриф “Для службового користування” (ДСК) було знято з більшості матеріалів генплану. Проте Управління СБУ в Криму своїм розпорядженням змусило міськраду накласти гриф “ДСК” на основне креслення генплану, схему магістралей, опорний план, схему електропостачання, схему тепло- й газопостачання та інші графічні матеріали. Працівники СБУ обґрунтовують свої дії тим, що великомасштабні картографічні матеріали, на основі яких розроблено генплан, Рада міністрів АРК зараховує до службової інформації.

Не погоджуючись із приховуванням генплану від громадян, Східноукраїнський центр громадських ініціатив звернувся до голови СБУ Олександра Якименка зі скаргою на дії Головного управління СБУ в Криму. У зверненні правозахисники зазначили, що дії кримського управління спецслужби створюють умови для розвитку корупції в органах місцевого самоврядування, погіршують інвестиційний клімат на півострові та порушують право громадян на доступ до публічної інформації. Громадські активісти запропонували Центральному управлінню СБУ перевірити законність дій своїх кримських підлеглих. Проте перший заступник голови СБУ Сергій Черних повідомив: “Інформація щодо недотримання службовими особами Кримського СБУ вимог чинного законодавства підтвердження не знайшла”.

“СБУ й органи місцевого самоврядування Криму демонструють дивовижну єдність у прагненні приховати від громадян інформацію про ситуацію з земельними ресурсами на півострові. Лист, який ми отримали з Центрального управління СБУ, створює враження, що там уперто не хочуть бачити всього комплексу корупційних ризиків, які породжує приховування суспільно значущої інформації від громадян”, – коментує ситуацію голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

“Проте чиновникам не варто сильно радіти позиції Центрального управління СБУ, оскільки наказом Мінрегіону України від 16 вересня 2013 року великомасштабні карти та плани, на основі яких розробляють генплани, більше не належать до службової інформації. Отже, ми очікуємо на чергове розсекречення генплану Сімферополя”, – наголосив правозахисник.

Більше про доступність генпланів – на сайті http://www.cityplan.in.ua/

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
zahyst@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: