Сайт для повідомлення про порушення прав людини на Донбасі

Відтепер кожен може повідомити про порушення прав людини на Донбасі. Для цього Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» створила веб-сайт зі зручною формою для повідомлення про порушення.

Відтепер кожен може повідомити про порушення прав людини на Донбасі. Для цього Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» створила веб-сайт зі зручною формою для повідомлення про порушення, переліком організацій, які надаються правову, гуманітарну, психологічну, медичну та соціальну допомогу, а також інтерактивну карту, яка фіксує місце і тип скоєних порушень.

Про це правозахисники розповіли 1 липня, в Українському кризовому медіа-центрі. Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» – неформальна спілка 17 громадських правозахисних організацій та ініціатив. Її учасники об’єднали свої зусилля два роки тому, аби документувати порушення прав людини, допущені в ході збройного конфлікту на сході України.

Володимир Щербаченко, координатор Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» пояснює: «Частина злочинів скоєних в ході війни є воєнними злочинами та злочинами проти людяності. Вони не мають терміну давності, а тому їх винуватці обов’язково постануть перед судом».

«Ми працюємо на тим, аби такі судові процеси розпочалися якнайшвидше. Для цього потрібно якнайбільше достовірних свідчень. Саме тому ми створили на сайті форму, яка дозволятиме громадянам інформувати нас про відомі їм злочини. Звертаюсь насамперед до жителів Луганщини і Донеччини: Не бійтесь! Надсилайте інформацію про відомі вам порушення. Ми гарантуємо конфіденційність та пріоритетну увагу до потреб тих, хто постраждав від свавілля.  Без цієї інформації ми не зможемо відновити справедливість і мир на Донбасі», – наголошує Щербаченко.

Катерина Віжевська, член ГО «Мирний берег», розповіла про документування позасудових страт:  «З вересня 2014 року ми збираємо, обробляємо і систематизуємо дані про зниклих безвісти та таких, що незаконно утримуються. Нам відомо, що під час збройного конфлікту на сході України позасудові страти – вбивства,  вчинені без належного судового процесу – були непоодинокими. Також відома чимала кількість випадків катувань, тортур, залучень військовополонених до катувань, страт та примусової праці».

Великою проблемою сьогодні є ситуація із руйнуванням медичних закладів, оскільки згідно з вимогами міжнародного права, заборонено атакувати та бомбардувати лікарні, шпиталі тощо, за умови, що ці будівлі та місця не служать одночасно військовим цілям. Відповідно до даних ВООЗ, на Донбасі 32 медичних заклади повністю виведено з ладу внаслідок бойових дій, ще 17 лікарень пошкоджено, але продовжують функціонувати. «Ми плануємо проводити інтерв’ю із свідками, потерпілими, особами, які володіють інформацією про напади на об’єкти охорони здоров’я в населених пунктах Красний Лиман, Слов’янськ, Щастя, Лисичанськ, Станиця Луганська, Трьохізбенка, Авдіївка, Кримське, Попасна, Світлодарськ тощо. Щодо кожного окремого об’єкта охорони здоров’я, який став об’єктом нападу формувати, ми сформуємо «кейси» та внесемо їх у базу даних MEMEХ, щоб потім на основі цього притягнути винних осіб до відповідальності», – зауважив Денис Денисенко, заступник голови Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива».

Олександр Павліченко, заступник директора Харківської правозахисної групи розповів про специфіку документування випадків ґендерно-обумовленого насильства: «Найтяжчі і найбрутальніші злочини часто використовуються в інформаційній війні. Бо що жахливіший злочин, то менш критично до нього ставляться. Люди кажуть: «Який жах!» замість того, щоб подумати: «Це дурня, такого не може бути!». Саме тому важливо ретельно проводити розслідування і особливо профілактику таких злочинів, чого не відбувається з українського боку».

 

Діяльність Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» фінансується Програмою розвитку ООН в Україні, Міжнародним фондом «Відродження» та Міністерством закордонних справ Данії.

Контакти:

Аліна Боднар, менеджер з комунікацій

093-50-93-457, alina.bodnar@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: