Розвиток незалежних ЗМІ в Євразії в еру цифрових технологій: міжнародна конференція

24-26 вересня в Києві відбуватиметься міжнародна конференція “Програма змін: розвиток незалежних ЗМІ в Євразії в еру цифрових технологій”

24-26 вересня в Києві (“Президент Готель”, вул. Госпітальна, 12) відбуватиметься міжнародна конференція “Програма змін: розвиток незалежних ЗМІ в Євразії в еру цифрових технологій”. Захід проводить Незалежна асоціація телерадіомовників спільно з міжнародними неурядовими організаціями “Free Press Unlimited” і “Global Forum for Media Development” за підтримки спільного проекту Євросоюзу та Ради Європи “Зміцнення інформаційного суспільства в Україні” та Міжнародного фонду “Відродження”.
 
Участь у конференції візьмуть медіа-експерти, представники організацій, що працюють у сфері захисту свободи слова та підтримки незалежних медіа, правозахисники з країн пострадянського регіону, а також представники міжнародних журналістських і правозахисних організацій.

За словами виконавчого директора Незалежної асоціації телерадіомовників Катерини М’ясникової, це буде перший за останні роки захід, який збере представників організацій, що опікуються розвитком медіа з усього регіону – від Монголії до Балкан.

Дискусії, що відбудуться в межах конференції, буде сфокусовано на двох протилежних трендах, які визначають стан свободи слова та незалежних медіа в регіоні, – скороченні свобод у державах, які посилюють авторитарність державної влади, та стрімкому розвитку сучасних технологій, що значно спрощують обмін інформацією.

“Ми живемо в такий період, коли Інтернет стає домінантним каналом комунікації в багатьох країнах регіону. В Україні користувачів Інтернету вже понад 50%. Подібна ситуація і в інших країнах. Міжособистісна та суспільна комунікація відбувається швидше, і вона має більше можливостей. Тобто хоча, з одного боку, незалежні медіа зазнають утисків, з іншого – вони мають більше інструментів для донесення інформації до користувачів. На цих двох противажелях буде побудовано конференцію. Будемо з’ясовувати, яким чином можна підтримати незалежні голоси в умовах цих трендів”, – зауважила Катерина М’ясникова.

Основними темами конференії будуть:
– регіон Євразія: план змін (експерти розмірковуватимуть над тим, які виклики стоять перед медіа та як медіа-спільнота має на них реагувати);
– цифрове телебачення (Цифрову реформу, яку має бути завершено в усіх країнах регіону у 2015 році, влада багатьох держав намагається використати для того, щоб поставити під контроль незалежні ЗМІ чи скоротити їх кількість. У переважній більшості країн (Україна, Росія та Вірменія) існує загроза значного скорочення кількості місцевих мовників. Існують проблеми з поінформованістю населення. Експерти обговорять, як відповідати на ці виклики);
– Інтернет-свободи (обговорення конституційного права на доступ до мережі, стратегічні аспекти конфіденційності в Інтернеті, зміна правил через розвиток мобільного Інтернету тощо).

“Організації, які займаються розвитком медіа, збираються для того, щоб визначити, що потрібно робити: як діяти локальним і міжнародним правозахисним організаціям, як можна підтримати незалежні медіа в ситуації, що склалася. Ми будемо обговорювати те, як спільнота має відповісти на ці виклики”, – наголошує Катерина М’ясникова.

Подія розпочнеться 24 вересня з доповіді спеціально запрошеного спікера – директора “European Endowment for Democracy” Єжи Пом’яновскі. В останній день конференції буде презентовано перші напрацювання до Плану змін для пострадянського регіону. За підсумками конференції буде складено дорожню карту з розвитку незалежних медіа в умовах новітніх трендів.

Контакти:
Незалежна асоціація телерадіомовників
Світлана Пінчук
svpinchuk@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: