Розширення мережі Центрів правової інформації та консультацій на Львівщині

Центр досліджень місцевого самоврядування 25 травня 2015 року провів зустріч із представниками міської ради та депутатського корпусу міста Городок (Львівської області) в рамках якої було презентовано та анонсовано відкриття Центру правової інформації та консультацій (далі - ЦПІК) у місті Городок.

Центр досліджень місцевого самоврядування 25 травня 2015 року провів зустріч із представниками міської ради та депутатського корпусу міста Городок (Львівської області) в рамках якої було презентовано та анонсовано відкриття Центру правової інформації та консультацій (далі – ЦПІК) у місті Городок.

Експерти окреслили загальні правові аспекти надання безоплатної правової допомоги у ЦПІК та практичного досвіду діяльності вже існуючих ЦПІК в Україні.

Володимир Бригілевич виступив із вступним словом, у якому представив проект та анонсував створення центру правової інформації та консультацій у місті Городок.

Іван Оленин свою доповідь присвятив законодавчим положення та рекомендаціям щодо створення центрів у невеликих містах, надав поради щодо оптимального місця розташування, днів консультування та оголошень про надання консультацій для громадян. Експерт зазначив: «Працюючий у місті ЦПІК значною мірою розвантажує усю міську раду, у тому числі юристів, оскільки у більшості випадків громадяни не розібравшись у своїй проблемі зразу йдуть до органів державної влади з претензіями чи проханнями. Так, юристи – консультанти ЦПІК завжди готові надати кваліфіковану консультацію і щодо правильного вирішення проблеми, і щодо того, куди далі з нею потрібно звернутись».

Христина Тибінка окреслила діяльність вже існуючої мережі ЦПІК в Україні, особливості надання консультацій у невеликих містечках порівняно з великими обласними центрами. Розповіла про сайт «Правовий простір» та про те, яким чином громадяни можуть отримати консультацію юристів за допомогою мережі Інтернет. Експерт зазначила: «Поширення набуває консультування онлайн у невеликих селах та селищах. Юристи  ЦПІК все частіше надають консультації за допомогою Skype. Переважно такі заходи відбуваються у бібліотеках, оскільки це одне з перших місць, де є доступ до мережі Інтернет».

Метою проекту є покращення обізнаності громадян та підвищення рівня надання безкоштовної правової допомоги органами місцевого самоврядування серед міст Львівщини шляхом підвищення компетентності їх посадових осіб, а також створення Центрів правової інформації та консультацій у інших містах.

Захід відбувався у рамках проекту «Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах», що реалізується  за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Христина Тибінка, centredms@gmail.com, тел.: 032-235-68-48

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: