Розроблено методики для моніторингу держзакупівель у регіонах

У Києві відбувся тренінг “Особливості проведення комплексного моніторингу здійснення державних закупівель на регіональному рівні”

11-12 травня в Києві відбувся тренінг “Особливості проведення комплексного моніторингу здійснення державних закупівель на регіональному рівні”. Захід провів Центр політичних студій та аналітики за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Серед експертів, які проводили навчання, були Андрій Марусов (незалежний журналіст), Олексій Шалайський (головний редактор сайту “Наші Гроші”), Геннадій Сінцов (незалежний експерт, перший заступник голови Дарницької райадміністрації Києва у 2008-2011 роках) і Ростислав Балабан, який здійснюватиме юридичну підтримку проекту.

Центр політичних студій та аналітики розробив методику, яка дозволила громадськості аналізувати діяльність тендерних комітетів у сфері освіти. На її основі з жовтня 2011 року здійснювався моніторинг тендерних комітетів у Херсонській, Рівненській і Чернігівській областях. Тепер на базі цієї методики було створено нові, що дозволять здійснювати моніторинг тендерних процедур у таких сферах, як закупівля товарів і послуг на потреби місцевих органів влади, виконання державної політики у сфері сім’ї, молоді та спорту, а також проведення тендерних процедур з сумами від 10 000 до 100 000 гривень.

В Україні використання державних ресурсів є недостатньо прозорим. За даними Державної служби статистики, держава на держзакупівлі в І кварталі 2012 року витратила 48,4 млрд. грн., а це в 3,8 разів більше, ніж за той же період минулого року.

Центр політичних студій та аналітики
Ольга Будник
budnyk@cpsa.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: