Розпочато проект, спрямований на забезпечення доступу до архівів

Центр досліджень визвольного руху розпочав проект “Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять”

Центр досліджень визвольного руху (ЦДВР) розпочав проект “Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять”. Проект підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Метою проекту є сприяння вільному доступу до архівної інформації часів СРСР (насамперед про факти порушення прав людини, зокрема для встановлення долі загиблих, репресованих та учасників визвольного руху) шляхом поширення успішного досвіду та практичних порад.

Центр планує провести низку презентацій і круглих столів у Києві, Львові, Харкові, Дніпропетровську, Острозі, а також видати практичний порадник із відкритого доступу до архівної інформації. ЦДВР за участю юристів Центру правових і політичних досліджень “Сім” підготує інформаційні запити до різних архівів України та буде відстежувати надання відповідей.

Важливою складовою проекту є моніторинг дотримання органами центральної та місцевої влади законів “Про доступ до публічної інформації”, “Про звернення громадян” і інших, а також оскарження в судовому порядку неправомірних дій, що суперечать законодавству.

Контакти: Центр досліджень визвольного руху, (032) 247 45 22, history@cdvr.org.ua

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: