Розмір банківської пені вдалося зменшити у десятки разів

Зоряна Христина, активістка ГО "Асоціація правозахисників України", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як родині допомогли зменшити пеню за несплату кредиту

Зоряна Христина, активістка ГО “Асоціація правозахисників України”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як родині допомогли зменшити пеню за несплату кредиту. Організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у Львові, який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Розмір банківської пені вдалося зменшити у десятки разів
Зоряна Христина

Життєві обставини інколи змушують порядних кредиторів ставати боржниками. Але це не дає права банківській установі нараховувати величезний розмір пені, аби залякати клієнта.

Наприкінці 2013 року до Центру правової інформації та консультацій, створеного на базі Львівської громадської організації «Асоціація правозахисників України» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», звернулася молода сім’я з двома дітьми з банківською проблемою. Подружжя розповило, що два роки тому, вони вирішили отримати у банку позику для купівлі соціального житла – однокімнатної квартири у одному із спальних районів міста. Проте, складна економічна ситуація в країні зумовила затримки у виплаті частин боргу. Банк відразу почав надсилати боржникам листи з вказуванням необхідності сплачувати по кредиту та по нарахованим відсоткам пені. За банківським договором сума пені та відсотків лише за 3 місяці склала понад 15 000 гривень. Родина з цього приводу вже зверталася до суду, але отримала негативне рішення Галицького районного суду міста Львова. Ця обставина дещо ускладнила роботу юристів Центру, але вони все одно взялися допомогти. Треба було вирішити два питання – припинити дію договору поруки та зменшити розмір нарахованих пені та відсотків за несплату кредиту.

Після низки зустрічей, консультацій та аналізу судової практики по справах даного виду, юристи вирішили захищати інтереси постраждалих у судовому порядку. Як наслідок – після тривалого судового процесу, який складався з шести судових засідань і тривав понад три місяці, вдалося припинити договір поруки, а також, зменшити суму пені і нарахованих відсотків у десятки разів. Цього вдалося досягти за рахунок виявлених юридичних помилок у процедурі стягнення боргу банком. Незалежний фахівець дослідив принцип нарахування пені та відсотків, зробив власні розрахунки, які були надані до Апеляційного суду Львівської області. Суд ухвалив рішення на користь молодої родини. Рішення суду першої інстанції було скасовано в апеляційному порядку.

Юристи Центру виявили професійність та відповідальне ставлення до наданих на розгляд документів та знайшли, за що можна «зачепитись», щоб допомогти родині.

Контакти:
ГО “Асоціація правозахисників України”
Зоряна Христина
(032) 29 757 37
zhrystyna@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: