АНОНС: 21 липня у Львові презентують інформаційну кампанію #ЗнімайРожевіОкуляри

У п’ятницю 21 липня о 10:00 у конференц-залі готелю «Таурус» за адресою м.Львів, вул. Кн. Святослава, 5 відбудеться презентація інформаційної кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри. Кампанія покликана пояснити пацієнтам та лікарям, що знеболення – це право кожного.

У п’ятницю, 21 липня у Львові презентують інформаційну кампанію #ЗнімайРожевіОкуляри: боротьба за лікування без тортур. Кампанія покликана пояснити пацієнтам та лікарям, що знеболення – це право кожного. 

Час: 21 липня, о 10:00

Місце: м. Львів, вул. Кн. Святослава, 5, конференц-зала готелю «Таурус» 

Під час заходу представлять результати документування доступності знеболення у Львівській області. Основні порушення при призначенні знеболення. Озвучать рекомендації щодо вдосконалення системи забезпечення знеболення та надання паліативної допомоги в Львівській області. Також будуть презентовані відео-історії пацієнтів, які зіткнулися з проблемою отримання сильнодіючих знеболювальних препаратів.

З 2013 року в Україні з’явився таблетований морфін і законодавство в сфері обігу сильнодіючих знеболювальних у закладах охорони здоров’я значно лібералізувались. Проте питання забезпечення адекватного знеболення пацієнтів, як права на доступ до життєво-необхідних лікарських засобів та гідне завершення життя, на сьогодні потребує негайного вирішення. Активісти продовжують фіксувати непоодинокі випадки лікування без знеболення, яке можна порівняти з тортурами, адже за наявності усіх необхідних лікарських засобів, хворих піддають нестерпним мукам.

Програма заходу:

9:30 – 10:00 – Реєстрація, кава-перерва

10:00 – 12:00 Виступи

Леся Брацюнь, Радник Міністра охорони здоров’я з паліативної допомоги 

«Неконтрольований біль. Чому українські пацієнти все ще не отримують адекватного знеболення?» 

Ірина Сергієнко, Секретаріат Уповноваженого Верховної  Ради з прав людини, Департамент Національного Превентивного Механізму

«Стан дотримання прав паліативних пацієнтів у закладах охорони здоров’я Львівської області» 

Ігор Шпитяк, ГО «Українські правозахисні ініціативи»

«Доступ до знеболення учасників АТО»

Людмила Андріїшин, завідувачка виїзним консультативним відділенням Центру паліативної допомоги Івано-Франківської області 

«Основні перепони у роботі медичних працівників щодо забезпечення адекватним знеболенням важкохворих пацієнтів в Україні»

Модератор: Ксенія Шаповал, МФ “Відродження” 

12:00 – 14:00

Практичний семінар щодо забезпечення знеболенням важкохворих пацієнтів

Тренер: Людмила Андріїшин,  завідувачка виїзним консультативним відділенням, директорка навчально-методичного центру з паліативної допомоги,  Івано-Франківського обласного центру паліативної допомоги 

14:00 -14:30 Кава-перерва

До участі у заході запрошені представники Львівської ОДА, керівництво департаменту охорони здоров’я та Департаменту соціального захисту населення. Головні лікарі та керівники соціальних закладів, журналісти.

Кампанію реалізовує програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з «Мережею 100 відсотків життя Рівне», благодійним фондом «Соборність», благодійним фондом допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза», громадською організацією «Українські правові ініціативи».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: