“Росія заплатить”: Київ Цифровий запустив сервіс для фіксації збитків від війни

За підтримки Фонду “Відродження” міський застосунок “Київ Цифровий” інтегрував до своїх сервісів можливість повідомити про руйнування об’єктів інфраструктури та особистих матеріальних втрат внаслідок збройної агресії росії проти України.

У березні 2022 року команда KSE Institute, аналітичного центру при Київській школі економіки (KSE), запустила проєкт “Росія заплатить”, спільно з Офісом президента та Мінекономіки України. Його завдання – створити якнайповніший перелік усього, що було зруйновано і продовжує руйнуватися у війні, яку росія розв‘язала проти України.

Команда аналітиків збирає дані про матеріальну шкоду, завдану громадянам та державі внаслідок російської агресії, аби потім передати увесь масив даних українському уряду для оцінки збитків та формування позовів до росії у міжнародних судах про відшкодування цих збитків. Усі, хто мають свідчення завданих руйнувань можуть самостійно завантажити їх на сторінці проєкту, вказавши якнайповнішу інформацію про пошкоджений чи зруйнований об’єкт і докласти його фото “до” та “після”.

На додачу, повідомити про втрати інфраструктури в результаті війни тепер можна і за допомогою міського застосунку Київ Цифровий. Інтеграцію в межах проєкту «Росія заплатить» реалізували за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Щоб надати свідчення:

  • Завантажте додаток “Київ Цифровий” в App Store чи Play Market на ваш смартфон та авторизуйтесь.
  • Виберіть у меню “Свідчення громадян” → “Свідчення про руйнування”.
  • Натисніть “Надати свідчення” та заповніть форму

Також у застосунку можна повідомити про особисті матеріальні втрати внаслідок війни. Надавати свідчення можуть не лише мешканці Києва, а всі громадяни України.

Розробники додатку та команда гарантує безпеку усіх наданих даних та даних користувачів. Персональні дані не передаватимуться жодним третім особам. Інформація про завдану матеріальну шкоду (руйнування) уважно перевіряється та верифікується й передається виключно до міжнародних інституцій, органів державної влади та громадських/гуманітарних організацій, що сприятимуть формуванню позовів до росії у міжнародних судах про відшкодування завданих збитків. Публічною буде доступна лише узагальнена статистика.

“Станом на 1 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків цивільної інфраструктури тільки на основі публічних джерел вже сягнула понад 68,2 млрд дол. або майже 2 трлн гривень. Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE Institute, складають вже 564–600 млрд. дол.” – йдеться на Офіційному порталі Києва.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: