Ромських дітей Сум підготували до школи

У Сумах завершився проект "Два кроки до школи", спрямований на створення групи дошкільної підготовки для ромських дітей Баранівського мікрорайону на базі Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5

У Сумах завершився проект “Два кроки до школи”, спрямований на створення групи дошкільної підготовки для ромських дітей Баранівського мікрорайону на базі Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5. Проект реалізували Сумське міське об’єднання громадян “Громадське бюро “Правозахист”, організація “Ромале” за підтримки Сумського міського центру дозвілля молоді Сумської міської ради та програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Навчально-виховні заняття проходили з використанням інноваційних технологій та ігрових методик. Ромські діти віком 5-7 років відвідували групу тричі на тиждень. Там вони отримали початкові навички письма, усного мовлення, образотворчого мистецтва, лічби тощо. Навчання дітей і забезпечення їх методичними матеріалами відбувалося безкоштовно.

Згідно з переписом населення 2001 року, в Україні офіційно зареєстровано 48 тис. ромів. Самі роми вважають, що їх у країні близько півмільйона. За даними Українського інституту соціальних досліджень, близько половини ромських дітей в Україні не відвідують школи.

***

Програма “Рома України” спрямовує свою діяльність на інтеграцію ромського населення в суспільне життя України, зберігаючи етнокультурну унікальність ромського народу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: