Роми-переселенці отримують допомогу юристів

Денис Гречко, активіст БФ "Горєніє", опублікував на порталі "Правовий простір" статтю про допомогу ромам – переселенцям зі Східної України

Денис Гречко, активіст БФ “Горєніє”, опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про допомогу ромам – переселенцям зі Східної України. Організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Павлоград (Дніпропетровська область), який працює за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

Роми-переселенці отримують допомогу юристів
Денис Гречко

Серед вимушених переселенців зі Сходу України є представники ромських громад. Вони втратили житло, майно і також потребують нашої підтримки. На допомогу їм у Дніпропетровській області прийшли юристи Центру правової інформації та консультацій, створеного Всеукраїнським благодійним фондом «Горєніє».

Місцева влада визначила міста, де розміщують вимушених переселенців. Це Дніпропетровськ, Павлоград, Тернівка, Новомосковськ та інші. На жаль, зараз немає затвердженого законом порядку, що гарантував би розміщення та допомогу переселенцям. Тож вирішення питань біженців залежить від рішення працівників органів влади, які на місцях координують розміщення та правовий супровід переселенців. Іноді це призводить до порушення прав переселенців ромів, оскільки чиновники ставляться до них упереджено.

Спеціалісти благодійного фонду «Горєніє» розпочали свою діяльність із візитів до штабів координації вимушених переселенців у перелічених містах. Юристи інформують про неприпустимість порушення прав рома та пропонують свою допомогу з надання комплексної правової допомоги вимушеним переселенцям.

Одночасно з цим фахівці фонду налагоджують партнерські відносини із ромськими громадами та неформальними ініціативними групами Дніпропетровської області. Юристи допомагають відновити документи, які ідентифікують особу, вирішити конфлікти, які виникають між рома та представниками органів влади, консультують з питань призначення та отримання пенсій, інших соціальних допомог.

Ця робота виглядає як виїзди «правового десанту»: за погодженням із місцевими ромськими активістами організовується зустріч із ромами, які потребують консультації. Юристи БФ «Горєніє» спілкуються з людьми, роблять фотокопіювання наявних документів. Потім вони призначають ще одну зустріч, під час якої передають підготовлені документи.

Але не всі рома готові користатись консультаціями! Їх лякає необхідність самостійного звернення до органів влади та інших організацій. Тому спеціалісти БФ «Горєніє» іноді фактично «за руку» починають супроводжувати осіб, які потребують правової допомоги, виїжджаючи із ними до владних установ та реєструючи необхідні документи.

Робота з ромськими громадами відбувається завдяки активній співпраці з Дніпропетровською ромською громадською організацією «Ватра». Члени організації виступають свого роду посередниками між рома та юристами, гарантуючи в громадах доброзичливість до наших спеціалістів.

Більшість ситуацій ромів, які є вимушеними переселенцями у Дніпропетровській області, може бути вирішена юристами благодійного фонду «Горєніє», тому за необхідності можна звертатись за контактами: Дніпропетровська область, місто Павлоград, вул. Полтавська, 129, офіс 403, тел. (05632) 6-02-81.

Контакти:
Благодійний фонд «Горєніє»
fond-gorenie@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: