Роми Одещини скаржаться на порушення прав із боку міліції

 Загалом понад 60% звернень ромів по правову допомогу стосувалися незаконних дій співробітників правоохоронних органів

Завдяки Центру права в місті Татарбунари (Одеська область) понад 150 ромів отримали безоплатну правову допомогу в оформленні ідентифікаційних документів (паспорти, свідоцтва про народження тощо), 15 із них такі документи вже отримали. Діяльність Центру координує Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” у співпраці з місцевими ромськими організаціями (Одеський обласний ромський конгрес, Асоціація циган Татарбунарського району, Асоціація циган Кілійського району) за сприяння Головного управління юстиції в Одеській області та його територіальних підрозділів і програм “Верховенство права” та “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

45 людей звернулися до стаціонарної приймальні Центру права (яка розміщена у приміщенні Татарбунарського районного управління юстиції) та отримали правові консультації, зразки та форми документів, у найскладніших ситуаціях – допомогу в підготовці заяв та інших документів. Близько 90 ромів отримали безоплатну правову консультацію телефоном, більшості з них призначено додаткову зустріч після підготовки необхідних документів.

Завдяки сприянню працівників Центру права ідентифікаційні документи отримали 15 ромів Татарбунарського району: 8 осіб – паспорти громадянина України, 5 осіб – свідоцтва про народження, одна людина отримала вид на проживання, і ще одна – свідоцтво про народження українського зразка замість відповідного свідоцтва Республіки Молдова.

Представники Центру провели групові зустрічі з представниками ромських громад. Ромське населення Татарбунар звертало увагу на численні порушення прав ромів із боку працівників міліції. Загалом понад 60% звернень ромів по правову допомогу стосувалися незаконних дій співробітників правоохоронних органів. Факти порушення прав ромів із боку працівників міліції підтвердило й експертне опитування лідерів ромських громад.

На червень заплановано ще 4 освітні зустрічі з ромським населенням Татарбунарського та Кілійського районів, анкетування близько 130 представників ромських громад Одещини. На 22 червня заплановано круглий стіл у Татарбунарах, присвячений правовим проблемам і потребам ромських громад.

Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: