Ромам Бессарабії надаватимуть безкоштовні правові консультації

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” розпочала проект “Посилення правових можливостей ромів Бессарабії”

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” розпочала проект “Посилення правових можливостей ромів Бессарабії”. Партнерами є місцеві ромські організації (Одеський обласний ромський конгрес, Асоціація циган Татарбунарського району, Асоціація циган Кілійського району), Головне управління юстиції в Одеській області та його територіальні підрозділи в Татарбунарському, Саратському та Кілійському районах. Проект підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проект спрямовано на надання безоплатних правових “сервісних” послуг ромському населенню Татарбунарського, Саратського та Кілійського районів Одеської області – сприяння отриманню ідентифікаційних документів та здійснення реєстраційних процедур.

На базі Центру права в місті Татарбунари ромському населенню надаватимуть безоплатні правові консультації та правову допомогу (в тому числі представництво в органах державної влади та суді). Також буде організовано освітні зустрічі для підвищення правової культури ромського населення та проведено моніторинг наявності ідентифікаційних документів у громадян ромської національності, доступу до адміністративних і соціальних послуг. Виявлені системні проблеми буде обговорено на круглому столі, а результати моніторингу – поширено серед ЗМІ, органів влади, ромських і правозахисних НУО.

Відсутність ідентифікаційних документів унеможливлює працевлаштування ромів або їх звернення по медичну та соціальну допомогу, а в багатьох випадках є причиною конфліктних ситуацій при спілкуванні з міліцією та інших дискримінаційних дій.

Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: