Роль України в сучасній європейській енергетичній політиці обговорять під час П’ятого Київського діалогу

„Green New Deal“ по-українськи?” – тема П’ятого Київського діалогу – щорічної конференції, яка цього разу проходитиме 27-28 квітня 2010 року у Берліні. Учасники заходу обговорять роль України в сучасній європейській енергетичній політиці. Участь провідних українських експертів з енергетичних питань у конференції стала можливою завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження”.

Київський діалог є найбільшим і практично єдиним німецько-українським громадсько-політичним форумом, який щорічно проводиться почергово в Берліні і Києві, і в якому беруть участь відомі представники громадянського суспільства та політикуму обох країн. У цьогорічному форумі очікується участь більш ніж 200 делегатів з України та Німеччини.

Цьогорічний міжнародний форум у Берліні буде присвячений питанням енергетичної безпеки і прозорості, тенденцій Європейського енергетичного ринку та ролі України в ньому, а також ролі та перспективам запровадження енергоефективних технологій у скороченні потреби імпорту газу Україною.

Енергетичний сектор України, як важливої європейської транзитної країни, є невід’ємною складовою енергетичної безпеки Європи в цілому. Газова криза початку 2009 року вказала на необхідність підвищення прозорості енергетичного ринку України, а також на необхідність розвитку енергозберігаючих та енергоефективних технологій, які би зменшили залежність України від імпортованого газу. Набуття Україною членства у Європейській енергетичній спільноті, а також домовленості щодо реформування газотранспортного сектору України у Брюсселі у березні минулого року створюють сприятливий контекст для здійснення реформ, які можуть допомогти Україні зробити свій внесок в енергетичну безпеку Європи. Обговорення цих питань у форматі українсько-німецького діалогу за участю провідних експертів українського громадянського суспільства, дозволить представити більш об’єктивний погляд на роль України в енергетичній безпеці Європи у Берліні, столиці країни, яка має вагомий вплив на розвиток енергетичного ринку Європи.

Під час конференції заплановані виступи:

  • Григорія Немирі, екс Віце-прем’єр-міністра України;
  • Олександра Мазурчака, першого заступника Міністра з питань житлово-комунального господарства України;
  • депутатів Європейського Парламенту та представників Європейської Комісії;
  • представників громадських організацій та дослідницьких установ України та ЄС.

 

Організаторами П’ятого Київського діалогу є „Європейський обмін”, Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ, Фонд Генріха Бьоля та DGO. Участь українських представників у конференції стала можливою завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження”.

Більш детальну інформацію про “Київські Діалоги” можна отримати на http://www.kiev-dialogue.org/.

За додатковою інформацією щодо заходу просимо звертатися до Святослава Павлюка, заступника виконавчого директора Фундації ПАУСІ: pauci@pauci.kiev.ua.

З приводу організації інтерв’ю з учасниками Форуму прохання звертатися до Анастасії Попсуй pauci.popsuy@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: