Роботу виїзних бригад паліативної допомоги обговорять у Виноградові

24 листопада в районній лікарні міста Виноградово (Закарпатська область) відбудеться зустріч партнерських організацій, які впроваджують в Україні проекти з надання паліативної допомоги вдома

24 листопада в районній лікарні міста Виноградово (Закарпатська область) відбудеться зустріч партнерських організацій, які впроваджують в Україні проекти з надання паліативної допомоги вдома. Зустріч організовує БО “Спільне об’єднання соціуму” в межах проекту “Створення виїзної консультаційної служби паліативної допомоги у Виноградівському районі Закарпатської області” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Мета зустрічі – об’єднати зусилля громадських організацій і медичної спільноти для просування нового для України сервісу виїзних бригад. Така система опіки дозволяє більш комфортно почуватися пацієнтові, який перебуває у власній оселі, і водночас дозволяє раціональніше використовувати ресурси для обслуговування більшої кількості пацієнтів, ніж може вмістити стаціонар. Соціальна, психологічна, духовна та правова складові паліативного догляду наявні й в умовах перебування пацієнта вдома. Крім того, часто психолог або священик, який відвідує паліативного пацієнта, допомагає й іншим членам його родини, які непокояться за стан здоров’я рідної людини та щодня опікуються тяжкохворим родичем.

Протягом зустрічі буде представлено досвід організації різних типів виїзних бригад у Донецьку, Тернополі, Виноградові, Харкові, Миколаєві, Івано-Франківську та Львові. Також заплановано обговорити поданий до Міністерства охорони здоров’я проект наказу “Про виїзні бригади паліативної допомоги “Хоспіс удома”, який розробили громадські організації та лікарні.

БО “Спільне об’єднання соціуму”
(03143) 2 21 85
BO_SOS@mail.ru

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: