Роботу ОСН у Херсоні пропонують удосконалити

Експерти обговорили проект положення “Про органи самоорганізації населення у м. Херсоні”

Роботу органів самоорганізації населення (ОСН) у Херсоні слід удосконалити. Про це 16 січня заявили учасники круглого столу, який провів Ресурсний центр для ОСН у Херсонській області. Діяльність Центру координує Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень, ГО “За майбутнє Херсона”, Херсонська обласна організація Комітету виборців України та ГО “Безпосереднє народовладдя” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники заходу обговорили проект положення “Про органи самоорганізації населення у м. Херсоні”.

Присутні погодилися з тим, що дозвіл на створення ОСН повинні давати не районні ради, а міська, оскільки райради не зможуть надати ОСН жодного делегованого повноваження. При цьому, за словами учасників, усі прекрасно розуміють, що це досить революційна пропозиція, адже після позбавлення райрад можливостей створювати ОСН їхні повноваження суттєво скоротяться й постане питання щодо доцільності їх існування взагалі.

Учасники погодилися з тим, що процедура створення ОСН дуже складна, а повноваження треба прописати в документі більш детально. Було запропоновано цілу низку конкретних пропозицій: посилити відповідальність за ігнорування посадовцями звернень представників ОСН; суттєво спростити технічні процедури проведення установчих зборів і конференцій; надати ОСН повноваження контролювати якість житлово-комунальних послуг і представляти інтереси населення в міській раді.

Зараз проект положення допрацьовують, і незабаром його буде запропоновано депутатам Херсонської міської ради.

Контакти:
Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень
(0552) 325 026
admos@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: