Рівненська пенсіонерка захистила в суді своє право на житло

Святослав Дубов, представник Рівненської обласної громадської організації "Комітет виборців України", опублікував на порталі "Правовий простір" статтю про відстоювання прав рівненської пенсіонерки на житло

Святослав Дубов, представник Рівненської обласної громадської організації “Комітет виборців України”, опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про відстоювання прав рівненської пенсіонерки на житло. Допомогу жінці надавав Центр правової інформації та консультацій, діяльність якого підтримувала програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Рівненська пенсіонерка захистила в суді своє право на житло
Святослав Дубов

Більше ніж півтора року пенсіонерка з Рівного відстоювала своє законне місце для проживання в гуртожитку КП «Рівнеелектроавтотранс», якого її різними методами намагалася позбавити тодішня адміністрація підприємства. Для цього їй довелося звернутися за безоплатною правовою допомогою та подати позов до суду, який у результаті став на бік жінки.

Оксана* звернулася за юридичною допомогою до Центру правової інформації та консультацій Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» у квітні 2012 року. Вона поскаржилася, що керівництво КП «Рівнеелектроавтотранс» намагається позбавити її можливості проживати в займаній кімнаті гуртожитку, що перебував на той час на балансі цього підприємства.

Як виявилося, адміністрація спільно з профкомом спочатку прийняла рішення підселити в кімнату до пані Оксани двох сторонніх осіб: матір з дитиною. Згодом це рішення скасували і вирішили переселити пенсіонерку з кімнати жилою площею 12,3 кв.м. в кімнату площею 17,6 кв.м., а займану нею віддати під житло матері з дитиною. Нібито площа більша, але… У цій кімнаті, площею 17,6 кв.м. вже проживали 2 родини.

«На мій погляд, такими діями, було не лише грубо порушено вимоги законодавства, але й штучно створено конфлікт між родинами, а також суттєво погіршено житлові умови пані Оксани, – коментує ситуацію виконавчий директор РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов. – Адже кімната, права користування якою жінку намагалися позбавити, була зайнята нею та її чоловіком і на кожного з них припадало по 6,15 кв.м. житлової площі. Відповідно до чинного законодавства мінімальна норма житлової площі для однієї особи складає 6 кв.м.»

Є ще один важливий момент. Кімната, де проживала пані Оксана, розташована на другому поверсі гуртожитку. Водночас, інша кімната, куди її хотіли переселити, знаходиться на восьмому поверсі. А людині похилого віку кожен додатковий поверх ускладнює пересування та вихід на вулицю.

Тож у пенсіонерки однозначно погіршувалися житлові умови через переселення на значно вищий поверх та зменшення житлової площі на одного мешканця, адже тепер на неї та її чоловіка припадало б по 4,4 кв.м., що нижче від норми, встановленої п. 12 Примірного положення про гуртожитки. І плюс – ще три «сусіди» в одній кімнаті.

Законодавство, взагалі, забороняє вселяти на займану житлову площу інших осіб, а також не надає права адміністрації з профкомом здійснювати подібні переселення.

Враховуючи такі обставини, юристи Центру правової інформації та консультацій Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» підготували пенсіонерці позов до суду, а також більше року здійснювали представництво її інтересів в суді.

Нещодавно Рівненський міський суд, розглянувши справу, своїм рішенням задовольнив позов пані Оксани: визнав незаконними і скасував спільні рішення адміністрації та профспілкового комітету КП «Рівнеелектроавтотранс», а також визнав недійсними ордери, якими право на кімнату, де проживала пані Оксана, було надано іншим стороннім особам.

*Ім’я героїні змінено з етичних міркувань

Контакти:
Рівненська обласна громадська організація
“Комітет виборців України”
(0362) 26 39 43
cvurivne@cvu.rv.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: