Рівне відсвяткувало День Європи карнавалом, іграми та фотовиставкою

22 травня 2010 року Рівненський центр європейської інформації, що працює за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», долучився до організації понад 15-ти святкових заходів до Дня Європи на майдані Незалежності у Рівному, учасниками яких стали тисячі жителів та гостей міста.

Заходи до святкування Дня Європи у м. Рівному відбулися для того, аби громадяни регіону дізналися більше про Європу, цінності ЄС та процес європейської інтеграції України. Як і кожного року, найбільш чисельною групою учасників свята стали члени шкільних євроклубів м. Рівне та Рівненської області.

Учасники святкових заходів, першим з яких став Єврокарнавал, почали сходитися до пам’ятника Т.Г. Шевченка ще з 10 ранку, після чого відбулася святкова хода алеєю ім. В. Чайки, серед учасників якої – духовий оркестр із 70 осіб, студенти Рівненських ВНЗ, учні та вчителі місцевих шкіл.

Після цього розпочалося офіційне відкриття свята, участь у якому взяли заступник міського голови – Кульчицька Галина Григорівна, начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації – Муран Олександр Григорович та голова Рівненської обласної молодіжної громадської організації «Євроклуб» – Гаюн Тарас.

Присутні на святкуванні Дня Європи взяли участь у багатьох цікавих заходах, серед яких:

Гра “Подорож Європою”. Огороджена попереджувальною стрічкою територія, де намальована мапа Європи. На мапі розміщено 27 волонтерів, які представляють 27 країн ЄС. Кожен охочий заходив зі сторони України на мапу Польщі, отримавши так званий паспорт ЄС. Завдання полягало в тому, щоб стати на територію однієї з країн ЄС, дати відповідь на запитання від волонтера і за правильну відповідь отримати печатку в паспорт (так звана віза), на виході печатки підраховуються, вручається відповідний приз.

Розіграш лотереї “Євро-Фортуна”. Охочі витягували питання, що стосуються Європейських країн, і за правильні відповіді отримували призи.

Гра “Європейські фанти”. Учасники об’єднувалися в команди, отримували по черзі розважального плану завдання на євротематику (наприклад, заспівати українську народну пісню із французьким чи естонським акцентом). За найкраще виконання команди отримували жовту зірочку. Нагороджувалися ті команди, які мали найбільше зірочок.

Фото-полювання. Учасники фото-полювання бігали по місту 2 години. Кожен учасник озброєний фотоапаратом чи мобільним телефоном з камерою. Через кожні 20 хвилин їм смс-кою приходили завдання, що потрібно сфотографувати. Журі у складі організаторів обирало переможців серед найкращих робіт та відповідно нагородило учасників призами.

Євродартс. Усі країни ЄС були розміщені на великій мапі на відстані 2 метра від учасника. Учасник цієї гри називав ту країну, в яку він має намір поцілити за допомогою дротиків для дартсу. В разі попадання в ту країну учасник отримує приз. Чим менша за розмірами на мапі країна, тим більший приз.

Перетягування канату «Вступ України в ЄС». Перетягування канату має розважальний характер. З одного боку канату стають прихильники вступу України в ЄС, з іншого – противники. В результаті гри прихильники вступу все таки затягнули Україну в ЄС.

Намети із символікою ЄС. Кожен охочий отримував з наметів інформаційні матеріали про країни ЄС.

Розважалка “Дай-но краба, Європо!”. Охочі ставили свій відбиток долоні, намащеної спеціальною фарбою для тіла, на мапі Європейського Союзу, яка була нанесена на тканину. Таким чином учасники ніби віталися з Європою.

Боді-арт по-європейськи. Художник спеціальною фарбою для тіла наносив малюнки (наприклад, прапор якоїсь із країн ЄС) на тіла охочих.

Стіна правди на тему: “Україна – ЄС: за і проти”. Кожен міг взяти маркер і написати свою думку на рахунок заданої теми. Слід зазначити, що під кінець заходу на тканині розміром 1,5 на 3 метри вже не було місця для писання.

Фотовиставка “Європа у моєму місті”. Мета виставки – привернути увагу мешканців Рівного до культурної спадщини міста, її архітектурних та історичних пам’яток, сучасності, до питання ідентифікації себе як європейців, показавши м. Рівне, як європейське місто. Відвідувачі мали можливість проголосувати за найкраще фото. На початку червня за результатами голосування буде визначено та нагороджено переможців. У фотовиставці взяли участь 145 робіт рівненських аматорів та любителів.

Окремо для малечі було організовано конкурс малюнку на асфальті “Земля моєї мрії” та цирковий супровід, де клоуни розважали дітей різними конкурсами .

Свою майстерність на заході продемонстрували і рівненські тріалісти на своїх вело байках, запрошуючи до свого екстрім-шоу відважних охочих, які лягали під велосипед. Також варто зазначити приїзд байкерів на свято на ексклюзивних мотоциклах із сусідніх європейських країн, що викликало багато уваги і захоплення у рівнян.

Завершився День Європи нагородженням учасників різних конкурсів.

Організатори заходів: Відділ міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації, РБФ „Рівне. Європейський вибір”, РОМГО «Євроклуб» в партнерстві з Управлінням освіти Рівненського міськвиконкому, Центром Європейської Інформації м. Рівне, Українською Асоціацією досліджень Європейської спільноти (UECSA), Представництвом Європейської Комісії в Україні та Бєларусі, Рівненським обласним краєзнавчим музеєм, мистецькою галереєю «Зуза» і художнім салоном «Вернісаж», Острозьким заводом мінеральної води та СЛ ВІЖН, ТОВ.

Детальніше про свято та фото з нього – на сайті Євроклубу: www.euroclub.rv.ua

Контактна інформація: Тарас Гаюн, координатор проекту, t.hayun@gmail.com

***

Мережа центрів європейської інформації України об’єднує 22 центри, які створені за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008р. Центри європейської інформації функціонують на базі обласних наукових універсальних бібліотек у співпраці з громадськими організаціями. Центри європейської інформації забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Портал Мережі центрів європейської інформації України – http://ukrcei.org, e-mail: ukrcei@gmail.com.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: