Результати тренінгів з написання грантових проектів на Сході України

З 6 по 11 листопада Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду «Відродження» провело тренінги з основ написання проектів для громадських організацій Сходу України

З 6 по 11 листопада Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду «Відродження» провело тренінги з основ написання проектів для громадських організацій Сходу України у Дніпропетровську, Запоріжжі та Харкові. У тренінгах взяли участь 87 лідерів громадських організацій з більше ніж 250 поданих заявок. Проведенню тренінгу сприяли креативний коворкінговий простір “Спалах” (Харків) та офіс УВКБ ООН (Дніпропетровськ).

Під час заходу громадські активісти мали змогу ознайомитися із принципами роботи Міжнародного фонду «Відродження» та процедурами ухвалення рішень щодо проектних пропозицій заявників, дізнатися про типові помилки, властиві недосвідченим аплікантам при підготовці проектної пропозиції, навчилися визначати мету і завдання проекту, проектну діяльність та очікувані результати.

«Тренінг був для нас дуже корисним», – зазначила Юлія Горбачова, Психологічна кризова служба, Дніпропетровськ.«Зараз ми розуміємо обсяг роботи, що конкретно включати в проект, як моніторити ситуацію. Вправи, запропоновані під час тренінгу, дозволяють систематизувати інформацію».

Ірина Лєх з Агенції регіонального розвитку “Пріоритет” відмітила, що проведення тренінгу у Запоріжжі актуально і довгоочікуване, бо протягом року в області не було представників міжнародних інституцій.

«Зараз з’явилося багато постмайданних груп та об’єднань. Тренінг з написання проектів дозволив нам визначити для себе нові пріоритети, враховуючи місцеву специфіку. Ми думаємо про те, аби створити Комітет громадського контролю за діями влади, щоб відслідковувати механізми прийняття рішень», – підкреслює Ірина Лех.

Спрощена проектна заявка на конкурс проектів Східноукраїнського регіонального представництва дозволить подавати проекти більшій кількості організацій.

«Методи донесення інформації на тренінгу дозволяли легко сприйняти навіть важку інформацію», – ділиться враженнями Абдулмалік Марина, “Соціальний кризовий центр”. «Нас цікавило оформлення фінансової документації, і зараз в нас склалась цільна  картина», – підтримав Дмитро Бібік.

traning_eastОлексій Орловський, Директор програмної ініціативи «Демократична практика» МФ «Відродження» наголосив на тому, що сьогодні іде нова хвиля створення недержавних організацій.

«Тому важливо розуміти, яким чином Міжнародний фонд «Відродження» може їх підтримати. Ми не тільки надали інформацію громадським лідерам про основні принципи написання грантових заявок, але і навчили уникати граблів, які дісталися іншим організаціям», – зазначив представник Фонду.

«Сподіваюсь, навички, яких набули учасники наших тренінгів у Запоріжжі, Дніпропетровську та Харкові, допоможуть їм у поданні проектів на конкурс грантів у нашому регіоні», – підкреслила керівник Східноукраїнського представництва МФ «Відродження» Олена Розсказова. «Наступні тренінги будуть проведені нами на звільнених територіях Луганської та Донецької області, у Краматорську та Северодонецьку. Окрім того, лідери громадських організацій регіону можуть отримувати інформацію в офісі представництва та дистанційно», – додала вона.

Контакти: Олена Розсказова, керівник Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження», rozskazova@irf.ua

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: