Результати конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив “Тримаймо стрій”

У лютому Міжнародний фонд “Відродження” оголосив конкурс на підтримку ветеранських ініціатив “Тримаймо стрій”. Конкурс проходив, в рамках партнерської ініціативи Фонду та Європейського Союзу “Європейське Відродження України” і був спрямований на те, аби допомогти ветеранським організаціям посилити інституційну сталість, організаційну стійкість, розвинути експертизу і професіоналізм; покращити ефективність підтримки ветеранів та ветеранок; сприяти розбудові соціальної згуртованості, реінтеграції та самоорганізації.

Загальний бюджет конкурсу складав 12 000 000 грн. і передбачав підтримку не більше ніж 12 проєктів. Проте, ми отримали надзвичайно велику кількість заявок –  148 проєктних пропозицій – сильних, якісних, інноваційних та цікавих.

Відповідно ми прийняли рішення збільшити число переможців конкурсу і підтримати ще 11 проєктів з власного бюджету програми “Громадянська стійкість”, орієнтованого на забезпечення стратегічного напрямку роботи Фонду з підтримки ветеранського руху та потреб ветеранської спільноти в Україні.

Таким чином переможцями конкурсу стало 23 організації – 12 організацій було підтримано в межах ініціативи “Європейське Відродження України”, ще 11 організацій – з окремого бюджету Фонду.

Усі переможці були відібрані Експертною Радою конкурсу відповідно до затверджених політик Фонду про прийняття рішень. Детальніше про те, як приймаються рішення про підтримку у Фонді, можна ознайомитись тут.

12 проєктів, що було підтримано в рамках ініціативи “Європейське Відродження України”:

 1. ГО «Перший жіночий ветеранський простір “РеХаб”» – проєкт «РеХаб: Навчальний курс “Робота з сім’ями безвісти зниклих” для фахівців ОГС та ОМС» (м. Львів)
 2. Громадська організація “Захист – обʼєднання волонтерів” – проєкт «Створення системи підтримки ветеранів на базі Ветеранського Простору “Захист 3.5.0” (м. Хмельницький)
 3. БО БФ «Волонтерське Об’єднання «ВЕСТА»» – проєкт «Мова сьогодення: онлайн-курс з комунікації для держслужбовців у взаємодії з ветеранами та їхніми сім’ями» (м. Київ)
 4. ГО «Українські ЛГБТ військові за рівні права» – проєкт «Рівність у службі: Підтримка ЛГБТКІ+ військових та ветеранів_ок» (м. Київ)
 5. БО БФ «Полк Святослава Хороброго» – проєкт «Почуті та дієві»: Комплексна підтримка ветеранів\ок та членів їх родин з об’єднанням в спільноту» (м. Кропивницький)
 6. ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня» – проєкт «Посилення комунікацій та цифрової безпеки ГО «Юридична сотня» з метою покращення надання юридичних послуг ветеранам та їхнім сім’ям» (м. Київ)
 7. ГО «Лоббі Ікс» – проєкт «Ресоціалізація ветеранів через професійну реалізацію» (м. Київ)
 8. ГС «Вінницький аналітично-просвітницький центр “Ветеранський простір”» – проєкт «Правова та психологічна підтримка ветеранів та їх родин в 2024 році у Ветеранському просторі на Вінниччині «Ми поруч»» (м. Вінниця)
 9. БО «Фонд громади Вознесенська» – проєкт «VOZVET CENTR – ветеранський простір у Вознесенській громаді» (м. Вознесенськ)
 10. ГО «Сила громади» – проєкт «”Пліч-о-пліч”. Покращення психологічного стану ветеранів та членів їх сімей та здійснення просвітницької діяльності» (м. Коломия)
 11. ГО “Жіночий ветеранський рух” – проєкт «Центр сили “План Б” — повернення до активного суспільного життя, реінтеграції, підтримки та відновлення від Жіночого ветеранського руху» (м. Київ)
 12. ГО «Повернись живим!» – проєкт «Ініціатива з розвитку ветеранського відділу «Повернись живим» (м. Київ)

11 проєктів, підтриманих Фондом поза ініціативою “Європейське Відродження України”:

 1. Благодійний фонд Патронатної служби «Янголи Азову» – проєкт «Підтримка героїв» (м. Київ)
 2. ГО «Нововолинська спілка ветеранів АТО» – проєкт «Соціально-психологічна підтримка та реінтеграція ветеранів та членів їх сімей на базі Громадської організації «Нововолинська спілка ветеранів АТО»» (м. Нововолинськ)
 3. ГО «Центр соціально-психологічної реабілітації Миколаївщини» – проєкт  «Психосоціальна підтримка ветеранів, які проходять лікування в госпіталі» (м. Миколаїв)
 4. ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ»» – проєкт «Спільна мета» (м. Київ)
 5. ГО «Ветеранський простір Рівненщини» – проєкт «Ветеран і Закон: нові виклики ІІ» (м. Рівне)
 6. Громадська організація «ФУНДАЦІЯ ПРОДЖЕКТОР» – проєкт «Як БУТИ ПОРЯД з тими, хто захищає» (м. Київ)
 7. ГО «Ветеранський простір Сумщини» – проєкт «Ветеранський простір Сумщини: Психосоціальна підтримка для родин загиблих Захисників» (м. Суми)
 8. ГО «ЛАНКА» – проєкт «Центр ЛАНКА — допомога у реабілітації та соціалізації легіонерам ЗСУ» (м. Дрогобич)
 9. БО «Благодійний фонд «Після Служби» – проєкт «Проєкт сприяння адаптації ветеранів до цивільного життя “Після Служби”» (м. Київ)
 10. БО БФ «Гостпітальєри» – проєкт «Інформаційний хаб для надання консультаційних послуг для медиків-добровольців та родин загиблих» (м. Дніпро)
 11. Громадська організація «Асоціація бугуртного спорту в Україні» – проєкт «Бугуртна Січ: реабілітація та реадаптація ветеранів війни за допомогою бугуртного спорту»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: