Результати моніторингу виконання антикорупційної держпрограми: прес-конференція й акція

24 липня о 10:00 у Києві (ІА “Інтерфакс-Україна”, вул. Рейтарська, 8/5-А) відбудеться прес-конференція “Результати моніторингу виконання антикорупційної держпрограми вартістю у 820 млн. грн.”

24 липня о 10:00 у Києві (ІА “Інтерфакс-Україна”, вул. Рейтарська, 8/5-А) відбудеться прес-конференція “Результати моніторингу виконання антикорупційної держпрограми вартістю у 820 млн. грн.”. Громадський моніторинг виконання програми здійснює “Transparency International Україна” спільно з Антикорупційною радою України, Українським інститутом публічної політики, Фундацією “Відкрите суспільство”, Центром політико-правових реформ, ГО “Філософія серця” й Інформаційно-правовим центром “Наше право” за підтримки програми “MATRA” Посольства Королівства Нідерландів і програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники:
– Олексій Хмара, виконавчий директор “Transparency International Україна”;
– Богдан Якимюк, голова правління Антикорупційної ради України.

Перед Україною постала перспектива підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Це питання буде вирішено на саміті Україна – ЄС у Вільнюсі в листопаді. Однією з необхідних передумов підписання Угоди є успішне виконання Україною низки рекомендацій Групи держав Ради ЄС проти корупції (GRECO).

Затверджена урядом Державна програма щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015 роки з обсягом фінансування більш ніж 820 млн. грн. мала змінити ситуацію у сфері боротьби з корупцією. Від ефективності виконання її заходів залежить не лише рівень корупції в Україні й рівень життя громадян, а й авторитет України на міжнародній арені.

Саме тому коаліція громадських організацій упродовж сімох місяців здійснювала детальний аналіз змісту й моніторинг ефективності реалізації антикорупційної держпрограми. Під час заходу буде представлено його результати, причини невиконання чи неналежного виконання заходів, а також конкретні рекомендації щодо підвищення ефективності впровадження як самої держпрограми, так і формування й реалізації антикорупційної політики загалом.

Кожен із журналістів отримає примірник моніторингового звіту. Цей звіт також буде передано вищим посадовим особам держави й головним виконавцям антикорупційної держпрограми.

Об 11:30, після прес-конференції, громадські активісти проведуть вуличну акцію під стінами Адміністрації Президента для того, щоб цей звіт потрапив до глави держави. Вони влаштують театралізоване дійство “Пробий стіну бюрократії” та публічно вручать примірник моніторингового звіту представникам Президента. Громадські активісти наполягають на розгляді результатів моніторингу антикорупційної програми на засіданні Ради національної безпеки й оборони, яке має відбутися найближчим часом і стосуватиметься проблем корупції.

Контакти:
Антикорупційна рада України
Богдан Якимюк
094 926 48 28
(044) 361 78 28
pr@ti-ukraine.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: