Ресурсний центр сприяння розвитку демократії на сході України

19 травня у Сєвєродонецьку Луганська обласна громадська організація «Громадська ініціатива Луганщини» презентувала роботу Ресурсного центру сприяння розвитку місцевої демократії на сході України та план діяльності на 2015 - 2016 р.

19 травня у Сєвєродонецьку Луганська обласна громадська організація «Громадська ініціатива Луганщини» презентувала роботу Ресурсного центру сприяння розвитку місцевої демократії на сході України та план діяльності на 2015 – 2016 р.

Центр планує займатися аналізом стану регламентації та розвитку форм місцевої демократії в містах та селищах Луганської області, розробляти рекомендації та пропозиції для органів місцевого самоврядування щодо створення належних умов реалізації форм місцевої демократії, та покращувати нормативно-правову базу у цій сфері.

 «Навички «вуличної демократі», які набули громади Луганської області за останній рік, дають свої результати, але не вирішують проблем системно, наслідком чого є недовіра до влади та зниження їх мотивації участі в громадській діяльності. Тому  членам громад потрібні інші форми місцевої демократії, такі як статути громад, загальні збори за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо. Відсутність їх регламентації на рівні міст, сіл, селищ суттєво звужує права участі громад в процесах формування та реалізації місцевої політики, а влада не поспішає їх узаконити, – пояснює Тетяна Кіріллова, керівник проекту, – ці механізми мають запрацювати якомога раніше».

Також, одне з пріоритетних завдань центру – участь у просуванні прийняття нових законопроектів № 2466 «Про органи самоорганізації населення» та № 2467 «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання», без яких в Україні не може відбутись справжня реформа децентралізації.

За словами Тетяни Кіріллової, не залишаться без уваги процеси добровільного об’єднання та співробітництва територіальних громад. «Перед тим, як об`єднатися з сусіднім селищем, громади мають обговорити це на зустрічах, пройти певні процедури, – зазначила вона, – а ми зможемо надати їм методичну та юридичну підтримку».

На сьогодні в Україні за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках програмної ініціативи «Демократична практика» вже працює мережа аналогічних ресурсних центрів (Дніпропетровськ, Київ, Миколаїв, Луцьк, Миколаїв, Артемівськ, Рівне, Львів, Одеса).

Контакти: Кіріллова Тетяна, Голова Правління ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини», 050-622-33-30, lekotan@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: