Реформування приймальників-розподільників для дітей обговорять на круглому столі

20 вересня з 10:00 до 13:00 в Києві (конференц-зала “Альфа” готелю “Ібіс”, бул. Тараса Шевченка, 25) відбуватиметься круглий стіл “Упровадження Конвенції ООН про права дитини: реформування приймальників-розподільників для дітей”

20 вересня з 10:00 до 13:00 в Києві (конференц-зала “Альфа” готелю “Ібіс”, бул. Тараса Шевченка, 25) відбуватиметься круглий стіл “Упровадження Конвенції ООН про права дитини: реформування приймальників-розподільників для дітей”. Захід організовує Коаліція громадських організацій “Права дитини в Україні” спільно з управлінням кримінальної міліції у справах дітей Міністерства внутрішніх справ (МВС) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та міжнародної організації “Save the Children”.

Під час круглого столу буде презентовано результати громадського моніторингу “Дотримання прав дитини у приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ”.

Учасники обговорять такі питання:
– реформування приймальників-розподільників для дітей;
– використання технічної бази приймальників для роботи з дітьми, що перебувають у конфлікті з законом (потрібні ресурси та програми, наявні можливості);
– організація роботи з іншими дітьми, які потрапляють до приймальників-розподільників (діти без супроводу з країн СНД, діти, які не мають відповідної віку освіти, та діти-втікачі).

До участі запрошено представників Верховної Ради, відповідальних міністерств, Генеральної прокуратури, Верховного Суду, місцевих органів влади, релігійних громад, інших державних і громадських організацій.

У системі МВС функціонують 16 приймальників-розподільників для дітей, призначені для тимчасового тримання дітей віком від 11 років. Серед них – 3 транзитні приймальники-розподільники, у яких, крім інших, є діти без супроводу з країн СНД віком від 3 років, які їдуть або повертаються до країни постійного проживання згідно з ратифікованою Угодою про перевезення дітей до країни постійного проживання (так звана Кишинівська угода 2002 року).

Коаліцію “Права дитини в Україні” складають 12 організацій: ВГО “Жіночий консорціум України”, Всеукраїнська фундація “Захист Прав Дітей”, Молодіжна громадська організація “М’АРТ”, Харківський інститут соціальних досліджень, Харківська обласна фундація “Громадська Альтернатива”, Правозахисний центр “Поступ”, Дитяча екологічна громадська організація “Флора”, Асоціація молодих професіоналів “Клас”, Міжнародна благодійна організація “Партнерство “Кожній дитині””, Благодійний фонд “Рокада”, Сумська обласна молодіжна ґендерна агенція консультацій та інформації, Представництво ХІАС в Україні.

Контакти:
ВГО “Жіночий консорціум України”
Оксана Москаленко
066 444 05 11
(044) 234 64 05
oksana@wcu-network.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: