Реформа місцевого самоврядування: як не нашкодити громаді

6 липня об 11.00 в готелі «Брістоль» (м. Одеса, вул. Пушкінська, 15) відбудуться дебати «Реформа місцевого самоврядування: як не нашкодити громаді».

6 липня об 11.00 в готелі «Брістоль» (м. Одеса, вул. Пушкінська, 15) відбудуться дебати «Реформа місцевого самоврядування: як не нашкодити громаді».

Мета дебатів – спільно знайти шляхи вирішення проблемної ситуації з об’єднанням громад в Одеській області, яке йде непросто і потребує особливої уваги.

Станом на сьогодні, План об’єднання громад прийнято Одеською обласною радою з другої спроби, однак, лише тому, що в ньому залишили тільки ті населені пункти, де громади не заперечують щодо об’єднання. А всі конфліктні райони поки що були виключені з Плану.

Для обговорення причин такого стану, результатів дослідження у громадах Одещини щодо ставлення до реформи та для вироблення пропозицій щодо подолання перешкод Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення разом із одеським представництвом Української школи миротворців – ГО «Сприяння міжкультурному діалогу» проводить дебати.

На дебатах будуть обговорені питання:

  • Причини перешкод реформі децентралізації в Одеській області.
  • Чи вирішить бюджетна децентралізація проблему дефіцитів місцевих бюджетів?
  • Врахування етнокультурний фактор у процесі об’єднання громад в Одеській області.
  • Земельні питання при децентралізації: проблеми та перспективи.
  • Інструменти впливу жителів на місцеву владу в реформованій системі місцевого самоврядування.

На захід запрошено: голову Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі, голову Одеської обласної ради Михаила Шмушковича, начальника управління економіки ОДА Олега Муратова, представників Офісу реформ, громадських організацій, науковців, районних адміністрацій, сільських та селищних громад, які поділяться своїм баченням процесів підготовки та проведення об’єднання громад.

Захід організовано в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Асоціація сприяння самоорганізації населення разом із партнерськими організаціями в регіонах здійснює громадський супровід реформи місцевого самоврядування для того, щоб об’єднання громад відбувалося з урахуванням інтересів та прав жителів та потреб територій. Більше про це.

Контакти:Анна Трепалюк, (097) 481 17 27, (048) 70076 75, samoorg@ukr.net

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: