Реалізація права ромів на землю: міжнародний круглий стіл

12-13 листопада в Ужгороді відбуватиметься міжнародний експертний круглий стіл “Покращення доступу до реалізації права на землю в ромських громадах”

12-13 листопада в Ужгороді відбуватиметься міжнародний експертний круглий стіл “Покращення доступу до реалізації права на землю в ромських громадах”. Захід проводить Фонд захисту прав людини “Вестед”, Товариство ромів Закарпаття “Рома”, ГО “Романі Черхень” і ГО “Ром сом” за підтримки програм “Рома України” та “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження”.

Круглий стіл покликаний розпочати системну дискусію за участю посадовців місцевої влади, представників ромських громад і правозахисників задля подолання проблеми легалізації власності на землю й нерухоме майно ромів. До участі запрошено міжнародних експертів із Македонії, Словенії, Албанії. Ці країни вже стикалися з подібними проблемами й вирішували їх у власний спосіб. Участь у заході також візьме експерт з Європейського Центру Захисту Прав Ромів (Будапешт), який презентує міжнародне правове поле для вирішення цієї проблеми. Від місцевої влади запрошено Ужгородського міського голову Віктора Погорєлова й посадовців міської ради.

Реалізацію права власності на землю жителів ромських компактних поселень супроводжує низка проблем: відсутність технічної документації та будь-яких дозвільних документів на будівлі, неможливість приватизації через те, що забудова не може бути визнана капітальною, відсутність будь-яких документів про здійснення операції купівлі-продажу будівель тощо. Відсутність права власності на землю тягне за собою низку інших проблем, які стоять на шляху повноцінної інтеграції ромського народу в українське суспільство: ускладнене отримання ідентифікаційних документів через відсутність реєстрації за місцем проживання, неможливість розпоряджатися майном тощо. Фактично процвітає тіньовий ринок нерухомості, який ґрунтується передусім на звичаєвому праві. Сьогодні місцева влада не має готового алгоритму вирішення цього питання.

Контакти:
“Рома України”
Ольга Жмурко
(044) 461 95 00
zhmurko@irf.ua

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: