Cтартує «Схід читає» – спільний проект Сергія Жадана і Українського інституту книги

Благодійний фонд Сергія Жадана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» започатковує серію зустрічей з відомими українськими письменниками у бібліотеках Донбасу.

Проект «Схід читає» має на меті привернути читацьку увагу до бібліотек Донецької і Луганської області, як центрів громадського і культурного життя. Для цього Благодійний фонд Сергія Жадана у партнерстві з Українським інститутом книги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» започатковує серію зустрічей з відомими українськими письменниками, а також презентації для бібліотекарів і читачів східних регіонів найцікавіших книжкових новинок. Команда проекту планує протягом січня-березня 2019 року відвідати близько 30 бібліотек у 15 населених пунктах Донецької і Луганської областей. Стартує проект «Схід читає» у Харківській державній науковій бібліотеці ім. Короленка, де відбудеться прес-конференція 16-го січня о 17:30.

Дата: 16 січня 2019, 17:30.

Місце: м. Харків, провулок Короленка, 18, Харківська державна наукова бібліотека ім. Короленка.

Учасники прес-конференції:

  • Сергій Жадан, письменник, голова Правління Благодійного фонду Сергія Жадана;
  • Олександра Коваль, директорка Українського Інституту книги;
  • Станіслав Лячинський, директор Програми «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження»;
  • Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо»;
  • Андрій Курков, письменник, президент українського ПЕН-клубу;
  • Євген Положій, письменник.

За останній час в Україні вийшло друком багато цікавих видань, які презентуються на великих книжкових майданчиках, таких як Форум видавців у Львові, Книжковий Арсенал в Києві, Книжкова Толока в Запоріжжі тощо; у великих містах, де є мережі книжкових магазинів, такі як «Книгарня Є», проходять великі публічні презентації видань, за участі видавців та відомих українських письменників. Проте, коли мова йде про Схід України, то «книжкові» події є рідкістю, хоч і попит на них є високим. Для невеликих міст бібліотека – це не лише місце, де можна прочитати чи позичити книги, це також центр громадського і культурного життя. Задля цього безпосереднього спілкування з письменниками, критиками й видавцями організатори проекту запрошують працівників бібліотечної галузі, що в такий спосіб матимуть змогу краще слідкувати за літературним процесом; а також читачів, для яких література і її творці стануть ближчими й зрозумілішими.

Таке спілкування є актуальним, у контексті Програми поповнення фондів публічних бібліотек Українського Інституту книги, за якою схвалено до закупівлі державним коштом 714 назви книжок загальним накладом 986 449 тис. примірників від 92 видавництв на загальну суму 114 567 400 грн. Це рекордна для України державна закупівля нових книжок у бібліотеки – майже 1 млн примірників вирушили до книгозбірень.

Вже 17-18 січня команда проекту відвідає Сватове, Старобільськ, Станицю Луганську і Щастя. З читачами зустрінуться Андрій Курков, Сергій Жадан, Євген Положій, а з найменшими – Таня Стус та Іван Андрусяк.

Слідкуйте за оновленнями анонсів подій, в межах проекту за FB-сторінці Благодійного фонду Сергія Жадана.

Для акредитації на прес-конференцію можна звернутися до партнерів проекту – PR-аґенції «Bagels & Letters»: Тетяна Ландесман , + 38 063 22 22 583, + 38 095 592 66 68, tetyana.landesman@gmail.com та Тетяна Реуцька, + 38 067 251 9509, reutskatata@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: