Райадміністрації Запорізької області беруть автомобілі в оренду: результати моніторингу

У Запоріжжі відбулася прес-конференція, присвячена громадському моніторингу держзакупівель в області

23 липня в Запоріжжі відбулася прес-конференція, присвячена громадському моніторингу держзакупівель в області. Моніторинг здійснюють Запорізька міська молодіжна громадська організація “Степ” і Макіївська міська громадська організація “Батьківщина” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонду Східна Європа.

На початку червня райадміністраціям області було направлено першу серію запитів із проханням надати Річний план закупівель, на підставі якого здійснюються державні закупівлі. При цьому Запорізька та Якимівська РДА сховали свої закупки в комунальних підприємствах і в останні роки навіть не складають плану закупівель.

Найбільш розгорнуті плани надали Гуляйпільська та Токмацька РДА. З планів з’ясувалося, наприклад, що на Гуляйпільщині в рік на документи використовують близько 75 000 аркушів, а на Токмаківщині – 165 000. На кошти, які виділяють на паливно-мастильні матеріали (ПММ), в Гуляйполі зможуть проїхати 2 500 км, а в місті Бердянськ – 200 000 км (при цьому жодних інших закупівель у місті не проводять). В Орджонікідзевському районі на потреби РДА в план закупівель вносять лише оплату комунальних послуг. Експерти підозрюють, що працівники РДА намагаються таким чином приховати необхідні закупівлі для ускладнення контролю.

Друга серія запитів стосувалася наявності автомобілів у РДА із зазначенням суми на ПММ. Як виявилося, у деяких РДА (Бердянський, Пологівській, Чернігівській) автомобілі перебувають в оренді. А в Запорізькій РДА машину використовують на умовах договору позики. Згідно з договором №210611-ПИ, він перебуває на випробуваннях ОХРП “Автотранспорт” ПАО “ЗАЗ”. Чернігівська РДА взагалі орендує авто у фермерського господарства №999. Автомобілів не орендують у Токмацькій і Гуляйпільській РДА.

Витрати на ПММ майже в усіх РДА коливаються від 2000 грн. у Запорізькій РДА до 26 846 грн. у Пологівській РДА, хоча обидва райадміністрації мають на балансі по два автомобілі.

Щодо оргтехніки ситуація схожа: у Пологівській і Запорізькій РДА комп’ютери та принтери використовують на умовах оренди чи позички.

Запорізька міська молодіжна громадська організація “Степ”
(0612) 72 08 75
agenta_ewa@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: