“П’ятниця, 13” і “Формула успіху адвокасі”

Михайло Золотухін, директор ММГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”, опублікував статтю за підсумками конкурсу мікрогрантів на адвокаційні ініціативи

Михайло Золотухін, директор ММГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”, опублікував статтю за підсумками конкурсу мікрогрантів на адвокаційні ініціативи. Конкурс було проведено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

“П’ятниця, 13” і “Формула успіху адвокасі” грантерів “Фонду розвитку м. Миколаєва”
Михайло Золотухін

Всупереч усім прикметам (п’ятниця тринадцяте завжди асоціюється з невдачами), у приміщенні бібліотеки імені Кропивницького відбувся підсумковий круглий стіл “Формула успіху адвокасі”. Захід проходив у межах проекту ММГО “Фонд розвитку м. Миколаєва” “Мікрогранти для адвокаційних ініціатив у громадах Півдня України” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Представники громадських об’єднань із м. Миколаєва, Миколаївської області та м. Севастополя не тільки презентували результати своїх проектів, а й поділилися успіхами.

Доброкриничанська громадська організація “Криничка” (Баштанський район) у межах проекту не тільки домоглася рішення від сільської та районної влади про відкриття додаткової групи в дитячому садку, а й об’єднала ресурси сільської ради, місцевого бізнесу та мешканців для проведення капітального ремонту другого поверху дитячого садку. Залучені кошти перевищили суму гранту в 5 разів.

Снігурівська районна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” АПК України свій проект присвятила пошуку власника стадіону в м. Снігурівка. Бюджетного фінансування на цей об’єкт ні від м. Снігурівка, ні від Снігурівського району навіть не планували. Стадіон фізично існує, і там навіть триває робота, відбуваються заходи, проводяться суботники силами небайдужих громадян, але документів на стадіон немає. Точніше, не було. У межах проекту було виготовлено технічний паспорт стадіону. Тепер слово за судовим рішенням про визнання власником стадіону Снігурівської районної ради.

Орган самоорганізації населення “Перлина гаю” м. Вознесенська своєю метою поставив узаконити розширення цвинтаря, тому що поховання на ньому в межах нинішньої території вже відбувалися з порушенням санітарних і морально-етичних норм. У ході виготовлення технічної документації з’ясувалося, що цвинтар розташовано на землях Бузької сільської ради, а значить, крім уже прийнятих рішень Вознесенської міської ради про виготовлення техдокументації та взяття території на обслуговування комунальним підприємством, громадським працівникам ще слід курирувати питання і про передачі землі від сільської ради місту.

Серед грантерів конкурсу також були й 2 ОСББ – “Люмера” (м. Миколаїв) і “Лад” (м. Севастополь). І якщо миколаївцям у межах, відведених конкурсом, вдалося досягти своєї мети – стати першопрохідцем у питанні оформлення прибудинкової території в оренду строком на 15 років, то їхніх севастопольських колег ще тільки чекає судове рішення щодо передачі житлового будинку на баланс ОСББ.

Успішно пройшов проект і в Севастопольського БФ “Здорові діти – майбутнє нації”. Цей БФ не тільки розробив навчальний курс із правил дорожнього руху для школярів, апробував його в середній школі №22, а й зміг унести його в рекомендований список предметів для загальноосвітніх шкіл Ленінського району м. Севастополя.

Успішним можна вважати і проект адвокації ініціативної групи “Карантинна слобода” (м. Севастополь). І хоча в межах проекту не вдалося скасувати рішення про будівництво готельного комплексу на руїнах давньогрецького полісу Херсонес (при будівництві котловану на цій території було виявлено унікальні історичні знахідки), то затяжний судовий процес, який триває досі, і величезна увага громадськості до цього питання змогли призупинити будівництво.

Підбиваючи підсумки круглого столу, директор ММГО “Фонд розвитку м. Миколаєва” Михайло Золотухін відзначив, що більша частина компаній адвокасі за конкурсом “Мікрогранти для адвокаційних ініціатив у громадах Півдня України” успішно реалізовано в найкоротші терміни (близько півроку), по інших же проектах очікуються зрушення вже найближчим часом. У зв’язку з цим він запропонував присутнім приєднатися до Меморандуму про взаємовигідну співпрацю в рамках роботи “Центру самоорганізації Півдня України” на 2014-2016 роки.

Контакти:
ММГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”
(0512) 47 34 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: