Публічна інформація та інформація суспільного інтересу: аналітичний матеріал

Експертно-дорадчий центр “Правова аналітика” підготував брошуру “Публічна інформація та інформація суспільного інтересу”

Експертно-дорадчий центр “Правова аналітика” підготував брошуру “Публічна інформація та інформація суспільного інтересу”. Матеріал опубліковано за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Публікацію присвячено поняттям публічної інформації та інформації суспільного інтересу. Автори аналізують порядок обмеження доступу до інформації, в т.ч. правові підстави й порядок зарахування відомостей до таких, що становлять службову інформацію. У виданні подано результати моніторингу впровадження систем обліку публічної інформації, яка перебуває у володінні органів державної виконавчої влади. Автори проаналізували рішення Європейського суду з прав людини у справах про свободу вираження поглядів, у тому числі ті, які стосувалися України. Особливу увагу приділено впровадженню практики Європейського суду з прав людини щодо відкритості інформації про публічних осіб і членів їхніх сімей із питань, що становлять суспільний інтерес. Автори дослідили механізми запиту інформації суспільного інтересу, порядок оскарження при неотриманні відповідної інформації, запропонували законодавчі зміни для гармонізації українського законодавства з правовою позицією Європейського суду з прав людини.

Контакти:
Експертно-дорадчий центр “Правова аналітика”
Мар’яна Булгакова
bulgakova@legalanalytics.com.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: