Публічна дискусія “Екосистема відкритих даних в Україні”

15 грудня о 19.00 MediaHub (вул. Суворова 4/6), Аналітичний центр «Агенція журналістики даних» (Texty.org.ua) запрошує на публічну дискусію “Екосистема відкритих даних в Україні”. Мета дискусії — виявити сильні та слабкі сторони державної політики у сфері відкритих даних, підбити підсумки 2015 року та обговорити плани на 2016 рік.

15 грудня о 19.00 MediaHub (вул. Суворова 4/6), Аналітичний центр «Агенція журналістики даних» (Texty.org.ua) запрошує на публічну дискусію “Екосистема відкритих даних в Україні”. Мета дискусії — виявити сильні та слабкі сторони державної політики у сфері відкритих даних,  підбити підсумки 2015 року та обговорити плани на 2016 рік.

До обговорення будуть запропоновані наступні питання:

– Що таке екосистема відкритих даних і яке в ній місце займають урядовці, журналісти, аналітичні центри та ІТ-розробники?

– Як відкриті дані здатні допомогти знизити рівень корупції та підвищити підзвітність влади? Які соціально корисні сервіси можна збудувати на відкритих даних?

– Як створити умови для розвитку відкритих даних в Україні? Чи можливо побудувати успішний бізнес на відкритих даних?

Спікери:

Денис Гурський, радник прем’єр-міністра з відкритих даних

Олексій Соболєв, радник міністра інфраструктури

Олександр Щелоков, керівник порталу публічних фінансів “Є-дата”

Олександр Простó, засновник інформаційного порталу CityScale.com.ua

Анатолій Бондаренко, керівник напрямку візуалізації даних видання Texty.org.ua

Серед учасників дискусії також очікуються журналісти-розслідувачі, представники ІТ-бізнесу, аналітичних центрів та громадських організацій, соціологи і політологи.

Матеріал: “Екосистема відкритих даних в Україні: рекомендації щодо впровадження політики”

Тривалість заходу — 2 години.

Дискусія відбудеться межах “Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні”, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA).

Довідково. Цього року Україна зробила кілька важливих кроків на шляху до відкриття великих масивів урядових даних. У травні Верховна Рада прийняла поправки до закону про публічну інформацію, а в листопаді Кабмін видав Постанову про відкриті дані із переліком наборів даних, що підлягають оприлюдненню.

Окрім того, відбувся запуск системи електронних державних закупівель Prozorro, порталу публічних фінансів E-Data та порталу відкритих даних Верховної Ради України. За підтримки Програми розвитку ООН проведено дослідження “Оцінка готовності України до відкритих даних”, на основі котрого буде розроблятися Дорожня мапа розвитку відкритих даних в Україні.

Цього ж року Україна вперше потрапила до рейтингу Global Open Data Index, в котрому посіла 54 місце зі 122 країн.

Контакти: Газін Андрій,  073 312 12 63

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: