Шкали та інструменти для оцінки тяжкохворого пацієнта

Український центр суспільних даних радий представити посібник «Шкали та інструменти для оцінки стану тяжкохворого пацієнта та визначення потреби у паліативній допомозі», підготований у співпраці з Івано-Франківським національним медичним університетом, Благодійним фондом «Мати Тереза» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Цей посібник, призначений для застосування в клінічній практиці, рекомендований до друку на засіданні Вченої ради Івано-Франківського національного медичного університету (протокол засідання Вченої ради №13 від 30.09.2021). Посібник буде корисний медикам, лікарям та медсестрам (які, у тому числі, працюють у сфері паліативної допомоги); а також родичам, доглядальникам тяжкохворого пацієнта.

Адже в ньому представлені інструменти, що покликані допомогти медикам краще зрозуміти потреби у паліативній допомозі, а також краще надавати паліативну допомогу пацієнтам. Всі ці інструменти, шкали, анкети — представлені у найбільш зручному та зрозумілому дизайні. Так, можна просто роздрукувати потрібні сторінки із цього посібника, і використовувати у роботі. (При цьому, важливо пам’ятати, що відповідні форми мають бути інтегровані в електронну медичну інформаційну систему, з якою працює заклад охорони здоров’я).

Окремо представлені різні шкали для оцінки болю, в тому числі для дітей. Також представлені шкали та інструменти для вимірювання та оцінки загального функціонального стану пацієнта, серцево-судинних захворювань, захворювань печінки та нирок, психоневрологічних захворювань, захворювань органів дихання, оцінки пролежнів.

До посібника увійшли також форми первинної медичної документації: «Критерії визначення пацієнта, що потребує паліативної допомоги» та «План спостереження пацієнта, що потребує паліативної допомоги», які були затверджені як додатки до Порядку надання палітивної допомоги (Наказ МОЗ №1308 від 4 червня 2020 р.).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: