Психлікарні та психоневрологічні інтернати: тортури замість допомоги

В яких умовах живуть пацієнти психлікарень та підопічні психоневрологічних інтернатів та як змінити ситуацію у четвер, 22 жовтня, об 10.30, в УНІАН (вул. Хрещатик, 4), розкажуть експерти

Тортури замість догляду та медичної допомоги застосовують до пацієнтів у психіатричних лікарнях та психоневрологічних інтернатах.

Підопічні Городнянського психоневрологічного інтернату для жінок недоглянуті, у багатьох величезні пролежні. Люди лежать на мокрих пелюшках, практично вся підлога в кімнатах просочена сечею. Памперси є, але, запаковані, лежать на складі.

Пацієнтки Любецького психоневрологічного інтернату уже кілька років не виходили на вулицю – у відділенні для важкохворих немає пандуса для візків.

Хворі, які перебувають у Левоньківській психіатричній лікарні, знаходяться там десятки років, сплять на брудній постелі та потерпають від недоїдання.

Така ситуація притаманна не лише закладам Чернігівської області, де побували монітори Національного превентивного механізму.

В яких умовах живуть пацієнти психлікарень та підопічні психоневрологічних інтернатів та як змінити ситуацію у четвер, 22 жовтня, об 10.30, в УНІАН (вул. Хрещатик, 4), розкажуть:

Тетяна Печончик, моніторка НПМ, ГО Центр інформації про права людини»

Сергій Буров, монітор НПМ, ГО «Март»

Ірина Сергієнко, представниця Департаменту з питань реалізації Національного превентивного механізму Офісу Уповноваженого ВР з прав людини

Володимир Шурдук, психіатр, представник Департаменту з питань реалізації Національного превентивного механізму

Журналістам будуть надані фотоматеріали.

Організатор – Центр інформації про права людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Контакти:Надя Колесникова, 067 661 80 30, nk@humanrights.org.ua

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: