Процедуру ухвалення регіональних цільових програм пропонують удосконалити

За словами фахівців, процедуру ухвалення регіональних цільових програм Львівщини й Івано-Франківщини слід удосконалити, щоб усунути корупційні ризики при освоєнні коштів обласних бюджетів

Процедуру ухвалення регіональних цільових програм Львівщини й Івано-Франківщини слід удосконалити, щоб усунути корупційні ризики при освоєнні коштів обласних бюджетів. Про це заявив експерт Інформаційно-аналітичного центру “Логос” Олег Яценко. Організація брала участь у громадській експертизі, яку координувала ГО “Студентське братство” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта, моніторинг дотримання антикорупційних стандартів при впровадженні регіональних програм розвитку української чи російської культури й мови засвідчив, що корупційні ризики в “мовних” програмах пов’язані з закритістю й неефективністю дотеперішньої практики їх розробки, виконання й оцінювання.
    
В експертних пропозиціях, які висвітлено на сайтах Івано-Франківської та Львівської обладміністрацій, запропоновано усунути виявлені недоліки в реалізації програмно-цільового методу бюджетування. Експерти, зокрема, закликають ухвалювати кожну програму лише після громадських обговорень її концепції та проекту, значно розширити практику конкурсного відбору виконавців заходів обласних програм, щоквартально оприлюднювати інформацію про виконання кожної програми, у річних звітах надавати інформацію про всіх “освоювачів” бюджетних коштів, надавати макети друкованих матеріалів, інформацію про бенефіціарів, інші продукти програми.

В оновлені тексти програм пропонується вписувати результативні показники й очікувані результати від виконання кожного їх заходу. На думку Олега Яценка, це дасть змогу громадськості чітко вимірювати результативність кожної обласної програми та впливати на її оцінювання й удосконалення. Іншим антикорупційним кроком, за словами експерта, має стати запровадження щорічного громадського обговорення звітів кожного розпорядника коштів регіональних програм.

Крім того, Івано-Франківській ОДА було запропоновано ухвалити розпорядження голови обладміністрації “Про затвердження Порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання”, проект якого розміщено на сайті адміністрації.

Олег Яценко переконаний, що запропоновані зміни усунуть практику корупційного “оформлення” робіт на близькі фірми без належного виконання таких робіт, як це було з поліграфічною фірмою депутата Львівської обласної ради Ореста Шейки. За словами експерта, лише після громадського викриття та сплати штрафу депутат був змушений надрукувати у 2013 році необхідні поліграфічні каталоги, які мало бути випущено до Євро-2012 у межах обласної “мовної” програми.

Олег Яценко висловив переконання, що результати антикорупційного моніторингу “мовних” програм буде поширено на інші регіональні цільові програми.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: