Процедура реєстрації громадян за місцем проживання не відповідає законодавству

У Донецьку відбувся круглий стіл, присвячений реалізації громадянами права на свободу пересування та вибір місця проживання

19 квітня в Донецьку відбувся круглий стіл, присвячений реалізації громадянами права на свободу пересування та вибір місця проживання. Захід організував Фонд “Правова просвіта” в межах проекту “Сприяння мешканцям м. Донецька в безперешкодній реалізації права на свободу пересування та вибору місця проживання” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти “Правової просвіти” представили результати дослідження, яке стосувалося реєстрації місця проживання громадян та оформлення паспорта громадянина для виїзду за кордон. Воно мало на меті виявити можливі недоліки та зловживання з боку влади під час проходження громадянами цих процедур.

Учасники круглого столу обговорювали проблеми, які виникають у громадян при реєстрації місця проживання чи знятті з реєстрації й оформленні закордонного паспорта. Передусім ідеться про невідповідність процедури реєстрації чинному законодавству, а саме участь у ній паспортистів житлово-експлуатаційних організацій (ЖЕО), які не мають відповідної кваліфікації. Через те, що вони є працівниками житлово-комунальної служби, часто вони захищають її інтереси неправомірними шляхами, чим порушують права громадян. Таке відбувається, наприклад, коли паспортист ЖЕО вимагає від громадянина сплатити борг “за квартплату та вивіз сміття”, висуваючи це як умову для зняття з реєстраційного обліку.

Експерти обговорювали проблеми, пов’язані з участю військкоматів у процедурі реєстраційного обліку чоловіків, а також недоліки того, що функції реєстрації громадян доручено системі органів внутрішніх справ.

Контакти: “Правова просвіта”, Леонід Чернявський, (062) 337 93 84, leo.cherniavskyi@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: