«Протидія епідемії гепатиту С в Україні»: резолюція НУО щодо шляхів подолання епідемії

20 травня 2010 року у м. Київ відбулася перша всеукраїнська зустріч зі стратегічного планування неурядових організацій щодо шляхів подолання епідемії гепатиту С в Україні.

Серед учасників були представники організацій та лікувально-профілактичних закладів із різних міст України – Житомир, Запоріжжя, Кривий Ріг, Миколаїв, Одеса, Черкаси та інші.

В результаті зустрічі було вироблено резолюцію за трьома основними напрямками:

  • Адвокація на національному та регіональному рівні та виділення фінансування
  • Мобілізація та розвиток спільнот, яких безпосередньо торкнулася епідемія гепатиту С чи які належать до груп ризику
  • Розширення доступу до лікування та профілактика

Під час зустрічі було висвітлено позитивний досвід окремих регіонів України, у яких вже виділяються кошти на програми гепатиту С, представлено різні підходи захисту найбільш вразливих груп населення, та обговорювалось, яким чином можна провети тестування тих, хто ще не знає свій статус і забезпечити якісне лікування тим, у кого вже виявлене захворювання.

Також було визнано необхідність включення компоненту щодо гепатиту С до наступної заявки в Глобальний Фонд на 10-ий раунд, останній термін подання якої 20 серпня 2010 року.

Варто зазначити, що проведена зустріч стала логічним продовженням круглого столу (матеріали див. нижче), який відбувся напередодні у стінах Міністерства охорони здоров’я України, та який було присвячено питанням протидії вірусним гепатитам. Таким чином, проблема гепатиту С починає отримувати належну увагу і з боку держави, і відтак залучення та об’єднання зусиль усіх зацікавлених партнерів дасть змогу змінити ситуацію.

Із повним текстом резолюції (російською мовою) можна ознайомитися тут

Інформаційний портал щодо гепатиту С в Україні http://hepatit.org.ua/

Доповіді, які було презентовано під час круглого столу з нагоди Всесвітнього дня обізнаності щодо гепатитів «12 запитань для подолання епідемії вірусного гепатиту в Україні» за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міжнародного фонду «Відродження» та Міністерства охорони здоров’я України:

Виклики забезпечення доступом до діагностики та лікування гепатиту С в країнах Східної Європи (1,11МВ, .ppt)

Вірусні гепатити – «виклик» глобальній та регіональній політиці в галузі охорони здоров’я (836 кВ, .ppt)

Роль громадських організацій в актуалізації теми вірусних гепатитів та сприяння в створенні та реалізації Державної програми з профілактики та лікування гепатиту С в УкраїніЕтапи створення та впровадження програми “Антигепатит” на Сумщині (4,85 МВ, .ppt)

Основні бар’єри для надання послуг з профілактики, діагностики та лікування ВГС в Україні (8,00 МВ, .ppt)

Досвід пілотування вакцинації проти гепатиту В для груп ризику в Україні (3,85 МВ, .ppt)

Епідеміологія парентеральних вірусних гепатитів в Україні (1,40 МВ, .ppt)

Віддалені наслідки вірусних гепатитів і їх профілактика (4,03 МВ, .ppt)

Позитивний досвід впровадження регіональної програми на Вінничині (3,19 МВ, .ppt)

Організація спеціалізованої медичної допомоги хворим на вірусні гепатити в Харковській області (669 кВ, .ppt)

 

* * *

Місія програми «Громадське здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження» – захист прав вразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості та активістських організацій, сприяння становленню політик і практик в сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицині.

Місія Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» – знизити розповсюдження ВІЛ інфекції та смертонсті від СНІД та зменшити негативний вплив епідемії шляхом підтримки громадської протидії епідемії ВІЛ/СНІД в Україні, а також шляхом поширення ефективних підходів до профілактики та лікування ВІЛ у Східній Європі і Центральній Азії.

Більш детальну інформацію про діяльність Альянсу-Україна можна знайти на сайті: http://www.aidsalliance.org.ua/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: