Прокурори та слідчі ДБР навчилися спільно протидіяти порушенням прав людини

Прокурори Генеральної прокуратури та слідчі ДБР спільно працювали над побудовою алгоритмів  ефективного розслідування в рамках проваджень, пов’язаних з катуваннями та іншими серйозними порушеннями прав людини. 

Протягом 2 тренінгів наприкінці грудня 2 групи слідчих та прокурорів говорили про ефективну взаємодію в рамках розслідування кримінального провадження, а також навчались стандартам досудового розслідування заради  досягнення спільного розуміння стандартів:

  •  обґрунтованості підозри в рамках кримінального провадження,
  •  законності затримання за ст. 208 КПК,
  •  ефективності збору доказів у кримінальному провадженні.

Слідчі та прокурори спільно розробляли плани розслідування злочинів, пов’язаних катуванням та незаконним затриманням та виробляли алгоритми своєї взаємодії в рамках реальних проваджень. 

Учасники навчальних програм відзначили важливість саме спільного навчання, адже це сприяє виробленню однакового підходу до розслідування у слідчого та прокурора, а також розвиває належну професійну комунікацію між ними. 

“Слідчим і прокурорам вкрай бракує професійного спілкування та практики побудови спільної роботи над провадженнями. Стандарти досудового розслідування, які протягом останніх двох років розробляються нашою програмою мали б стати певними дороговказами в цій роботі, а згодом основою для побудови системи оцінки, яка грунтується не тільки на статистичних показниках” – відзначив Роман Романов, директор програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”

“Як показує практика, часто, неефективність розслідування певних типів злочинів пов’язана не так з відсутністю бажання їх розслідувати, як з браком спроможності працювати з певними типами кримінальним проваджень; провадження, які стосуються катувань і серйозних порушень прав людини мають свої особливості, тому вклад в розвиток прокурорів, які працюють над цими провадженнями є вкрай важливим, так само як побудова ефективного діалогу та співпраці з відповідними слідчими ДБР” – Юрій Бєлоусов, начальник Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів.

Тренінги відбулись за підтримки програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”. Програма протягом останніх двох років працює над стандартами досудового розслідування, частково з ними можна познайомитись на фб-сторінці JustTalk.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: