Прокуратура підтвердила незаконність рішення Рівнеради щодо заборони проїзду вантажівок вулицями міста

Громадська організація "Спілка водіїв" отримала відповідь від Рівненської транспортної прокуратури щодо незаконності рішення Рівненської міської ради "Про заборону проїзду великовантажних транспортних засобів вулицями м. Рівного" від 18.08.06 р. №195.   В листі, зокрема, зазначено, що в ході перевірки встановлено, що порушення, викладені у зверненні організації, дійсно мали місце.  

Громадська організація “Спілка водіїв” отримала відповідь від Рівненської транспортної прокуратури щодо незаконності рішення Рівненської міської ради “Про заборону проїзду великовантажних транспортних засобів вулицями м. Рівного” від 18.08.06 р. №195.   В листі, зокрема, зазначено, що в ході перевірки встановлено, що порушення, викладені у зверненні організації, дійсно мали місце.  

Таким чином, Рівненською міською радою всупереч вимогам п.22 ст.92 Конституції України (відповідно до якої виключно законами визначаються засади цивільно-правової відповідальності; діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них) встановлено відповідальність за порушення правил дорожнього руху (адміністративну відповідальність) у розмірі 500 грн. 

В свою чергу, за таких обставин працівники ВДАІ УМВС України в Рівненській області не мають законних підстав для виконання п.3 цього рішення. Окрім цього, встановлені дорожні знаки з табличками “Для транзиту” до них на виконання вищезазначеного рішення Рівненської міської ради не відповідають вимогам законодавства. 

За таких обставин. Рівненською транспортною прокуратурою 29.01.2007 року внесено протест на рішення Рівненської міської ради №195 від 18.08.06 року з вимогою скасування даного рішення “Про заборону проїзду великовантажних транспортних засобів вулицями м. Рівного” та вжиття заходів щодо демонтування дорожніх знаків у м. Рівне типу – заборонний знак 3.3 додатку 1 до Правил дорожнього руху “Рух вантажних автомобілів заборонено” із табличкою до дорожнього знаку “Для транзиту”, як такі, що незаконно встановлені.

“Таким чином, сподіваємось, що це рішення таки буде скасоване, – коментує голова правління ГО “Спілка водіїв” Сергій Овчинніков. – А замість нього місцеві депутати приймуть інше – таке, що не суперечитиме чинному законодавству. Тим більше, всі законні підстави що для цього в них є.”

Всі заходи здійснюються в рамках реалізації проекту “Громадська ініціатива в дії”, який реалізовується громадською організацією “Спілка водіїв” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: