Психологічна підтримка та допомога у працевлаштуванні жінкам з числа ВПО

29 травня 2015 о 10-00 в залі засідань Жовтневої районної адміністрації (м.Маріуполь) відбудеться круглий стіл, присвячений підведенню підсумків реалізації пілотного проекту «Програма психологічної підтримки та допомоги у працевлаштуванні жінкам з числа вимушено переміщених осіб » в місті Маріуполі.

29 травня 2015 о 10-00 в залі засідань Жовтневої районної адміністрації (м.Маріуполь) відбудеться круглий стіл, присвячений підведенню підсумків реалізації пілотного проекту «Програма психологічної підтримки та допомоги у працевлаштуванні жінкам з числа вимушено переміщених осіб » в місті Маріуполі.

Організатори зустрічі – центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представники громадської організації « Маріупольська Спілка Молоді».

Проект реалізовувався протягом 4 місяців громадською організацією «Маріупольська Спілка  Молоді» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Партнерами проекту від Маріупольської міської ради виступили центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Маріупольський міський центр зайнятості, управління охорони здоров’я.

У зв’язку з проведенням антитерористичної операції на сьогодні в місті Маріуполі проживає більше 17 тис. вимушено переміщених осіб , більшість з них – жінки, у тому числі матері, які самостійно виховують дітей. В результаті довгого перебування в зоні збройного конфлікту, необхідність покинути рідний будинок зі страху за життя і здоров’я своїх родин, жінки стали уразливими, втратили впевненість у собі, своєму майбутньому, зіткнулися з відсутністю підтримки  з боку звичного оточення. І, незважаючи на це, жінки-переселенки дбають про себе,  своїх близьких,  турбуються про облаштування житла та організації побуту, пошуку нового джерела доходу для забезпечення сім’ї.

У зв’язку з цим, першочерговим завданням програми стало повернення жінкам впевненості в собі,  допомога не тільки в пошуку роботи, а й підготовка до цього – складання резюме, консультування з проходження співбесіди, «розбір» невдалих співбесід,  допомога у побудові нових соціальних контактів і багато іншого.

В рамках проекту кваліфіковані психологи-психотерапевти організували тренінги з надання підтримки в умовах збройного конфлікту, підвищенню самооцінки для здобуття віри в себе і власні здібності. Були створені групи взаємодопомоги та допомоги фахівця в переорієнтуванні в карті соціальних послуг кожної жінки. Спільно з психологами із жінками працювали фахівці центру зайнятості, податкової служби для роз’яснення питань щодо працевлаштування та подолання страху бути неприйнятними в цих установах.

У проекті також акцентувалася увага на розвиток та формування впевненості в собі за допомогою проведення занять з питань краси, жіночого здоров’я і створення образу з метою підтримки жіночності та сприяння у соціалізації.

Всього в програмі взяли участь більше 100 жінок, з них 25 вже знайшли роботу. Багато учасниць програми відзначають, що допомога фахівців допомогла їм по іншому подивитися на своє життя, знайти в собі сили для подальшого розвитку.

Учасники  «круглого»  столу обговорять не тільки підсумки програми, але і проблеми працевлаштування та психосоціальної адаптації переселенців в цілому і ті кроки, які потрібно зробити, щоб створити для них більше можливостей .

У зустрічі візьмуть участь також представники центру зайнятості та підприємці міста.

Контакти: Ганна Камаралі, +380 96 567 36 54, mariupolunion98@gmail.com

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: