Програма освітніх заходів для журналістів

З 8 по 9 жовтня в рамках програми освітніх заходів для журналістів, які спеціалізуються на питаннях паливно-енергетичного комплексу, відбулася поїздка до Австрії, організована аналітичним центром DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

З 8 по 9 жовтня в рамках програми освітніх заходів для журналістів, які спеціалізуються на питаннях паливно-енергетичного комплексу, відбулася поїздка до Австрії, організована аналітичним центром DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Нагадаємо, 25-26 травня в Києві відбувся освітній семінар для журналістів «Україна та Енергетичне Співтовариство: суть і зміст реформ», організований аналітичним центром DiXiGroup, коаліцією “Енергетичні реформи” та виданням “Українська енергетика” за підтримки ЄС та Фонду ім. Г. Бьолля.Після семінару DiXiGroupза сприяння Єврокомісії, запропонував усім бажаючим журналістам написати та опублікувати матеріал про їх власне розуміння реформ у сфері енергетики. За підтримки Міжнародного фонду “Відродження” автори кращих робіт  після незалежного голосування отримали можливість відвідати Секретаріат Енергетичного Співтовариства у Відні.

З-поміж 15 претендентів експертне журі визначило сімох переможців конкурсу:

 Павло Переведенець, журналіст інформаційного агентства «Волинські новини»

Олександр Ярощук,редактор інтернет-порталу «Європейський простір»  

 Олексій Коваленко, кореспондент видання «Hubs.ua»

Дмитро Литвиненко, журналіст телеканалу «СТБ»

Олександр Гречко, журналіст інформаційного агентства «УНІАН»

Юлія Юзьків, випусковий редактор Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина»

Лариса Білозерова,редактор порталу «GREENenergyefficiency».

 Під час дводенної поїздки до Відня переможці відвідали офіс Секретаріату Енергетичного Співтовариства у Відні, Австрійське енергетичне агентство та штаб-квартиру австрійського регулятора E-Control. 

Експерти Енергетичного Співтовариства розповіли журналістам про плани Енергоспівтовариства на найближчі роки, про стан виконання Україною зобов’язань в рамках Третього енергетичного пакету, про труднощі та успіхи інших країн на шляху вдосконалення своїх енергетичних ринків тощо. Вони також із задоволенням відповіли на безліч запитань, котрі виникали під час зустрічі в українських журналістів, і стосувалися найрізноманітніших тем: починаючи від змін на газовому ринку і завершуючи сертифікацією будинків.

У Австрійському енергетичному агентстві журналістам розповіли про те, чому Австрія так багато уваги приділяє «зеленій» енергетиці, чому стала лідером серед європейських країн у виробленні енергії з ВДЕ, а також про принципи роботи Агентства та про те, як йому вдається відігравати таку важливу роль в енергетичній політиці країни.

Зважаючи, що наразі для України вкрай актуальним залишається питання про підвищення рівня незалежності та професіоналізму Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), та з огляду на те, що  наразі найкращі вітчизняні експерти, представники міжнародних об’єднань регуляторів, Секретаріату Енергетичного Співтовариства працюють над оновленням законопроекту про державне регулювання в енергетиці, цікавим досвідом для українських журналістів стало відвідування австрійського регулятора − E-Control. На зустрічі представники регулятора – Дітмар Прейнсторфер (голова департаменту міжнародних відносин), Жозефіна Кульманн (представниця юридичного департаменту) та Герхард Лангедер (представник департаменту міжнародних відносин) – розповіли про те, як функціонує регулятор в Австрії, що є запорукою його незалежності від політичних рішень та про те, чому існують проблеми в українського регулятора і як їх можна вирішити.

Загалом, подібні поїздки – це чудова можливість для журналістів ознайомитися з досвідом роботи провідних європейських організацій, які займаються енергетичними питаннями. Подібні освітні заходи для представників медіа є запорукою швидкого просування європейських реформ на вітчизняному енергоринку. Цю тезу підтвердили і в Енергетичному Співтоваристві. Зокрема, Барбора Пойнер, менеджер по зв’язках із громадськістю Енергетичного Співтовариства, зазначила, що захід подібного формату є новим для Співтовариства: «Подібний захід у нас проходить вперше. Це чудова ініціатива, і ми будемо дуже раді, якщо вона матиме продовження у майбутньому».

Контакти: Анастасія Єрмакова, «Українська енергетика»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: