Проблеми луганських ОСББ: неналежне відшкодування пільг і неврегульованість передачі прибудинкової території

У Луганську відбувся семінар-тренінг, присвячений бухгалтерському обліку та податковій звітності в ОСББ

31 березня в Луганську відбувся семінар-тренінг, присвячений бухгалтерському обліку та податковій звітності в ОСББ. Захід провів Ресурсний центр для ОСББ “Господарюємо разом!” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.  

Найбільше учасників тренінгу турбував соціальний захист членів ОСББ, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Тобто йшлося про кошти, які держава має повертати на рахунки ОСББ. Одначе, за повідомленнями голів і бухгалтерів ОСББ, кошти повертаються з великим запізненням і, на жаль, не стовідсотково.

Так само проблеми виникають при складанні акту передачі будинку та прибудинкової території до ОСББ за відсутності технічної документації в ЖЕКах. Деякі ОСББ Луганська та Луганської області просто відмовляються приймати будинки на свій баланс і брати відповідальність за прибудинкову територію. Окрім правової колізії в набутті права власності, виникає ще й серйозна проблема з прибиранням прибудинкової території, нормами та розрахунками оплати за її прибирання.

Ресурсний центр для ОСББ “Господарюємо разом!”
Наталія Бойко
(0642) 93 24 59
n.boyko.i@rambler.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: