Про вплив антиліберальних сил в Європі на Україну дискутуватимуть у Дніпрі

8 листопада Центр ліберальної сучасності, Міжнародний фонд "Відродження" та Громадське ТВ проведуть відкриту дискусію на тему "Криза ліберальної демократії та шлях України".

Про вплив антиліберальних сил в Європі на Україну дискутуватимуть у Дніпрі

На сьогоднішній день західні ліберальні демократії стикаються з подвійними труднощами. Ззовні – через авторитарні сили таких країн, як Росія, Китай, Іран чи, навіть, Туреччина. Вони більше не бачать себе в якості перехідних суспільств від авторитарного минулого до демократичного майбутнього, а виступають як певні контр-партнери до Заходу, що сповідують концепцію автономної модернізації. Концепція автономної модернізації повертає держави в глобальну систему конкуренцій між авторитарними та демократичними системами суспільств. В той же час в Європі та США – в провідних країнах Заходу – поширюється антиліберальний рух. Президентство Трампа, Брексіт, посилення правопопулістських та правоекстремістських рухів, у тому числі у сусідніх з Україною країнах, є яскравим вираженням цього процесу. Антиліберальні рухи послаблюють солідарність західних країн перед обличчям загроз з боку авторитарних країн, або країн з авторитарним вектором розвитку.

У цьому контексті виникають актуальні питання: Який вплив має криза ліберальної демократії та зростання антиліберальних сил в Європі на Україну? Що означає внутрішня слабкість ЄС для України? У світлі президентських та парламентських виборів наступного 2019 року, виникає невизначеність та непевність щодо майбутнього розвитку країни. Чи залишиться Україна на шляху демократичного оновлення, чи візьмуть верх радикальні і деструктивні сили? Як співвідносяться національне відродження та відстоювання національної незалежності в ситуації російської агресії та ліберально-демократичних цінностей, які мотивували Євромайдан? Яку роль відіграють та здатні надалі відігравати громадянське суспільство та ЗМІ на шляху України до ліберальної демократії? 

Реєстрація для участі в тренінгу обов’язкова за посиланням 

Захід відбудеться 8 листопада. Сторінка події у Facebook

Програма:

11:30 Реєстрація

12:00 Вітальне слово
Марілуізе Бек, колишній депутат Бундестагу ФРН, Союз 90/Зелені, співзасновниця Центру Ліберальної сучасності, Берлін
Вольфґанг Мьоссінгер, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина, Дніпро.

12:20 Дискусія
Йосиф Зисельс, діяч українського єврейського руху, голова Ваад України, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу, Київ
Марілуізе Бек, колишній депутат Бундестагу ФРН, Союз 90/Зелені, співзасновниця Центру Ліберальної сучасності, Берлін
Євген Бистрицький, доктор філософських наук, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» (1998-2017 pp.), Київ
Анна Колохіна, голова ГО «Дніпровський центр соціальних досліджень», Дніпро
Юрій Райхель, журналіст, політичний оглядач газети «День», Киів / Дніпро
Модератор: Ольга Токарюк, старщий іноземний кореспондент та редактор «Громадське світ» та ведуча «Громадське ТБ»

14:00 Рефлексія 

Владислав Романов, політолог, кандидат історичних наук, керівник Придніпровського регіонального представництва МФВ

14:10 Фуршет та неформальне спілкування.

Переглянути повний відеозапис із дискусії на цю ж тему в Харкові можна тут.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: